Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogorvosig antibiotikum szedése?

Fogorvosig antibiotikum szedése?

Figyelt kérdés

Felül az wgyik hátsó fogam nagyon begyulladt,fáj felül az állkapcsom illetve az arcüregem alsó része nyomásra.

1 hét múlva rud fogorvos fogadni.

Van itthon családi orvos által felírt zinat (régen egyszer kaptam ezt foghúzás utáni gyulladásra).

Elkezdjem szedni ezerintetek? Félek hogy teljesen ráhúzódik az arcüregemre 1 hét alatt.

Fájni magában nem igazán fáj,talán csak 1-2x,akkor advil ultra forte-t vettem be rá.



2022. júl. 20. 23:22
 1/6 anonim válasza:
Igen. Kezd el szedni.
2022. júl. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Decemberben kaptam utoljára antibiotikumot, tüdőgyulladásom volt.

Így rá fél évre elég idő telt el egy újabb antibiotikum kúrához?

2022. júl. 20. 23:36
 3/6 anonim ***** válasza:
Elég. Van, aki 3 sorozatot is végigszed. Azért az orvost megkérdezném az antibiotikum szükségességéről.
2022. júl. 21. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Próbáltam ma elérni a dogorvost egész nap ,hogy szóljak neki az antibiotikumról,de nem tudtam elérni.

Tegnap még felvette,amikor az időpontot kértem.

Reggel már elkezdeném az antibiotikumot.

Akkor így mégse kezdjem,hogy nem tudtam vele beszélni?

2022. júl. 21. 00:07
 5/6 anonim ***** válasza:
Holnap reggel próbálj vele beszélni. Végül is nem történik tragédia, ha nem éred utol és anélkül szeded.
2022. júl. 21. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Bajod nem lesz tőle, csak nem biztos, hogy szükséges,ha meg elkezdted szedni, akkor be is kell az egészet.
2022. júl. 21. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!