Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Milyen kezelésekre várnak...

Milyen kezelésekre várnak tömegével 6-8 hetet a magánfogászatokon?

Figyelt kérdés
Nem fér a fejembe, mik azok a dolgok egy altalanos fogász esetében, amik tűrnek 6-8 hét halogatást. Mert egy problémás fog sokszor nem várhat ennyit, viszont a várólisták több helyen ilyen hosszúak az ismeretségemben. Viszont a fogszabalyozast más csinálja. ahogy már sokszor a foghúzást is. A nagyobb tömések, a gyokerkezelesek nem várhatnak ennyit. Szóval mivel vannak ennyire előre feltelve a helyek?
2022. júl. 29. 21:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Mert ennyi betege van a jobb fogorvosoknak.
2022. júl. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ahova én járok, ott 1-2 hét. De ha van vmi sürgős, pl. fáj a fog, akkor 1-2 napon belül lehet menni. Akkor adnak több hétre időpontot, ha csak ellenőrzésre mész.
2022. júl. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ellenőrzés, fogkőleszedés várhat ennyit.
2022. júl. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%
Dolgozol mondjuk 8 órát egy nap, hétfőtől péntekig. Mondjuk fél órát szánsz egy betegre - ez bizonyos kezeléseknél nem elegendő, például már egy hátsó fog gyökérkezelése is lehet ennél több, de az egyszerűség kedvéért számoljunk mégis fél órával. Ez napi 16 beteg, ha a 8 órát tisztán betegellátásra szánod, és adminisztrációt, egyebeket nem néztünk. Az egy héten 80 beteg, ha mindenki egyszer megy el, nincs folytatásos kezelés. Ehhez képest kér időpontot 100. Mi alapján döntöd el, hogy ki lesz az a szerencsés 80, aki még a héten mehet hozzád és ki lesz az a 20, aki vár? A telefonban elmondottak nem mérvadóak, nyilván mindenkinek a saját problémája a legfontosabb, egy fogkő is lehet amúgy sürgős (pontosabban a fogkő okozta gyulladás), de teljesen mindegy is, mert az emberek jó része amúgy sem tudja, mi a pontos baja, pláne mi a terápiája, tehát nem nagyon tudsz mit csinálni, gyakorlatilag aki kapja marja alapon viheti mindenki azt a legközelebbi időpontot, amit felajánlanak, vagy el lehet menni máshová. Egyébként egy szuvasodás pár hét alatt nem tud annyit romlani, hogy tömés helyett például gyökérkezelés legyen belőle, az már előtte sem tömés, maximum még nem annyira panaszos. Illetve meg pont ezért javallott évente elmenni szűrésre, hogy ne akkor kelljen kétségbeesetten rohangálni időpontért, amikor már nagy baj van, hanem korán elkapják, amikor még kényelmesen megoldják apró beavatkozással. Az meg amúgy picit nonszensz elvárás, hogy az orvos azért hagyjon ki lyukas időpontokat, mert hátha jelentkezik valaki, aki sürgősebbnek érzi a problémáját másénál, de ha meg senki nem jelentkezik, ott vakarhatja a tökeit, miközben az asszisztens bérét, a rezsit és a bérleti díjat az üres időpontokban ugyanúgy ki kell fizetnie.
2022. júl. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Értem, hogy nagyobb a kereslet, mint a kínálat. És nem várom el, hogy vegyenek elore, csak akkor nem mehetek ahhoz, akiben megbizom, hanem keresnem kell mást. Amúgy meg sokszor kitehetem az ablakba az ellenorzest. Már nem egyszer jártam úgy, hogy akkora lyukakra derült fény "véletlenül", aminek a kezdeménye az előző vizsgálatnál is meg kellett legyen - úgyhogy sajnos már csak nagyon kivételes orvosnak hiszem el, hogyha azt mondja, minden rendben, akkor tényleg minden rendben. És az embert persze akkor is idegesíti, hogy van mondjuk egy rohadó foga, ha meg nem fáj. A fogászatnak azért van egy sürgősségi aspektusa, mert nem minden kezelés tervezhető előre.
2022. júl. 30. 05:23
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A sürgősségi aspektus részletesen le van írva a NEAK oldalán, mely esetben soron kívül lehet menni a körzetes orvoshoz rendelési időben, vagy akár ügyeletre is. Igen, ebben az esetben más orvoshoz kerülsz, de ha tényleg sürgős, akkor ennek nem kellene gondnak lennie, mert annyira szenvedsz már, hogy mindegy, csak múljon el a fájdalom. Mint ahogy ha sürgősségi ellátásra mész mondjuk infarktussal, ott sem állsz le vitatkozni, hogy miért nem áll vigyázzba a saját kardiológusod, hanem elfogadod, bárki is az ellátó.
2022. júl. 30. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ezzel az a baj, hogy az állami fogászatról rengeteg a remtortenet, nem csak úgy általában, hanem konkrét ismerősi esetek kapcsán is. Másrészt a sürgősségit ne emlegesd, sajnos túl jól ismerem, hozzatartozokkal rengetegszer ültem 18-20 órákat a folyosón (És még a várakozás volt a legkisebb baj, mert szívesen varok, ha van mire), és bár vannak rendes orvosok ott is, a rendszer elfogadhatatlan, a bánásmód pedig sokszor emberhez meltatlan, főleg, ami a legelesettebb betegeket illeti.


De ne menjünk bele az egészségügy (Nem) működésébe, nem ez volt a kérdés. Csak nekem furcsák voltak ezek a hosszú várólisták, így általában ha 3 hétnél hosszabb a lista, én már inkább másik orvost választok - persze, a konkrét problémától fugg. De ezek szerint máso kitartóbbak.

2022. júl. 30. 08:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!