Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért ilyen brutálisan drága...

Miért ilyen brutálisan drága a fogszabályozás?

Figyelt kérdés

2022. aug. 2. 12:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezt szakrendelese valogatja meg az hogy milyen hosszu lesz a fogszabi viselese es kell-e fogathuzni, stb. Ez mindig egyeni ar, nincs fix.

Nekem 2,5 evig volt fenn, 2 fogat kellett huzni, es kb 500ezer volt ugy emlekszem.

2022. aug. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Az ma már 1 milla lenne.


Irreális ilyen árakat kérni, ahol az átlag keres 250 nettót..


Tudom, lehet részletekbe stb, de ez már német/osztrák árszint, amiket elkérnek.

2022. aug. 2. 12:44
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos mindig is draga volt. Kb luxusbeavatkozas. Sok embernek megfizethetetlen viszont mai vilagban mar elvaras a szep fogsor es inkabb az a kirivo ha valakinek csalek a fogai.

Viszont megeri a befektetest, az ember mer utana mosolyogni, onbizalmat is ad, nem kell takargatni semmit.

2022. aug. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
legszívesebben a hanyag szülőkre hárítanám ezt, akik nem csináltatták meg a gyerekeiknek, amíg államilag támogatott volt (20% önrésszel..)
2022. aug. 2. 13:09
 5/12 anonim ***** válasza:
Kevés a fogszabis fogorvos, de sokan szeretnének fogszabit.
2022. aug. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan nem irreális mondjuk egy osztrák ár-keresethez képest, mert arányaiban ott is ugyanennyi, de azért is ennyire drága, mert kevés a szakember, aminek szintén oka van. Fogorvos vagyok, 4. éve küzdök azzal, hogy elkezdhessem a fogszabályzást, ami 3 év rezidensképzést jelent. Alig vannak képzőhelyek, ahol meg mégis fogadják az embert, ott vagy sokéves várólista van, vagy nagyon komoly összegeket kérnek azért, hogy ott dolgozhass. Igen, még nekem kell fizetnem érte. Kaptam ajánlatot olyan helyről, ahol heti 50-55 óra munka után, miután kifizettem nekik és a központi képzőhelynek az oktatásért járó díjat a diplomás minimálbérből, amit kaptam volna, már - 40.000 forintnál lettem volna és akkor még nem ettem, nem vettem benzint, nem ruházkodtam… de tudok olyan helyet is, ahol havi 400.000 forintot kell fizetni azért, mert megengedik, hogy a nagyoktól tanulj, szintúgy teljes munkaidő, máshol dolgozni emellett nemigen tudsz. Vagy hitel, vagy otthonról támogatnak még nem is kicsit. Nem csoda, ha ilyen kondíciók mellett, aki elvégzi, meg is kéri az árát és nem óhajt tb-s rendelőbe menni dolgozni. Jelenleg ezt a szakvizsgát a legnehezebb letenni.
2022. aug. 3. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
6, koszonjuk ezt a szakmai betekintést, en szemelyszerint nem is tudtam hogy igy mukodik. Meg hogy nektek kell fizetni? Pfuu..
2022. aug. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

osztrákoknál-németeknél, ahogy olvasom 4-5ezer euró.


Itthon mai euró árfolyamon 2500-3000 euró.


Kint 3.5-4x annyi a valós átlagkereset, tehát jóformán fele annyira érzik meg, mint mi itthon.

2022. aug. 3. 12:46
 9/12 anonim ***** válasza:
#6-os. Sajnos ez így van, ahogy leírtad. Én ezt tudtam, mert a fogszabis orvosom elmesélte nekem, hogy őneki is komoly összegeket kellett fizetnie ahol gyakorolhatott, illetve mellette dolgozott még a fogászati klinika fogszabályozási részlegén. Neked nincs ilyen lehetőséged? Azért ott is lehetne tanulni a szabályozást.
2022. aug. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Illene erre is támogatást adni, hiszen az esztétika itt is csak második szempont. Nekem is 800 ezer körül volt a vége, persze megérte így is, de fájt kifizetni.
2022. aug. 28. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!