Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit ajánlotok ha nagyon rossz...

Mit ajánlotok ha nagyon rossz minőségűek a fogaim?

Figyelt kérdés

Egy csomó lyukasat betömettem (kb9et) de most látom, hogy oldalt is kezdenek kilyukadni. Kissé úgy érzem, hogy menthetetlenek a fogaim.

Az első pár szemfog és metszőfogak viszonylag jók, de a hátsók nagyon rosszak. Viszonylag sárgák is.

Nincs valami ilyesmi eljárás, hogy egy csomót kihúznak és pótolják, vagyis beültetnek újat, ami valami nagyon ellenálló anyagból van?

Minden nap reggel és este mosok fogat valószínűleg rossz fogtípust örököltem


Előre is köszi a segítséget :)



2022. aug. 4. 21:55
 1/2 anonim ***** válasza:
84%
Refluxra való kivizsgálást, cserélj fogkrémet, fogkefét, ne dohányozz, használj fogselymet/fogköztisztítót, nyelvkaparót, szájvizet, kérdezd meg a fogorvosodat. Fogyasztasz elég kálciumot? Nincs olyan gyógyszered, aminek van ilyen mellékhatása? Csukott szájjal alszol?
2022. aug. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Az első válaszoló által leírtak mellett javaslom, hogy fordulj dentálhigiénikushoz, akivel ellenőrzitek, megfelelően mosol-e fogat, jól használod-e a fogselymet, fogközkefét. Plakkfestéssel lehet csekkolni, hogy nem maradt-e valahol lepedék, miután megmostad. Patikában vegyél Curaprox plakkfestő tablettát, nekem az bevált.
2022. aug. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!