Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért fáj az egyik felső...

Miért fáj az egyik felső fogam, ha baracklekvárt eszek és hogy tudom elmulasztani?

Figyelt kérdés
2022. aug. 17. 20:49
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja és házi baracklekvártól van ez
2022. aug. 17. 20:49
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
Hideg volt? Mert lehet érzékeny! Vegyél be fájdalom csillapítót !
2022. aug. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Normál hőmérsékletű volt. Akkor fáj, ha harapni próbálok vele vág a nyelvem hozzáér. Ilyen nyilalló fájdalom. A magas cukortartalomra tippelek, de nem tudom. Azért köszi a választ, ment a zöld pipa :)
2022. aug. 17. 20:54
 4/9 A kérdező kommentje:
Vagy*
2022. aug. 17. 20:54
 5/9 anonim válasza:
100%
Lehet lyukas, vagy fogíny sorvadás is.
2022. aug. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Majd kiderül, időpontom lesz a fogorvoshoz amúgyis
2022. aug. 17. 20:59
 7/9 Meton ***** válasza:

Cserélj fogkrémet. Érzékeny a fogad, de el fog múlni, ha megfelelő fogkrémet használsz. Olyan fogkrém kell, ami fogérzékenységre jó. A fehérítőket kerüld, mert az pont az ellenkező hatást váltja ki. És lehetőleg jobb minőségűt vegyél, mondjuk Sensodyne, vagy Elmex vagy hasonló.

És természetesen menj el fogdokihoz. Lehet lyukas fogad, lehet fogköved, ezt évente, vagy legalább 3 évente rendbe kellene rakni. Ne várd meg, hogy begyulladjon, mert akkor hatástalan az érzéstelenítő.

2022. aug. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egyik, hogy valóban lehet hogy lyukas.

A másik hogy a lekvároknak gyakran 50 százalék a cukor tartalma. A fogak áteresztik a vizet, de a cukrot nem. Így a tömény cukor oldat a szádban gyakorlatilag kiszívja a vizet a fogakból. Ettöl azok fájhatnak rövid idöre.

2022. aug. 23. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Meton ***** válasza:
Ezzel csak az a baj, hogy az emberek többségének nem fáj a foga a baracklekvártól. Az én fogam is lyukas, de nem fáj. Persze az én fogam annyira lyukas, hogy már csak kihúzni lehetne, amit meg nem szeretnék. Itt az a baj, hogy érzékeny a fogad, amit lehet kezelni. Mint azt írtam, a fogkrém valószínűleg bőven elég. Dokihoz akkor menj, ha már nem fáj, de először a fájdalmat kell elmulasztani.
2022. aug. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!