Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hány évente kell cseréltetni...

Hány évente kell cseréltetni az amalgám tömést?

Figyelt kérdés
2010. szept. 23. 22:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nincs, hogy "kell". Ha még jól zár a széleken, nincsenek panaszok, nagyon kár lenne bolygatni, tizen-huszonévig is megmaradhat.
2010. szept. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az enyémnek semmi baja nem volt, de a doki kicserélte, hogy fehér legyen a tömés. Na azóta fáj a fogam. Bánom , hogy engedtem. Pedig 15 évig semmi baj nem volt az amalgám töméssel, most meg már b.aszhatom. Nem tudom miért fáj a fogam, mit csinált rosszul :/ Amúgy olvastam, hogy mások is kicseréltették fehérre, aztán utána lett problémás a fog.
2010. szept. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt 4db amalgám a rágó fogaimban, amit még a régi SZTK fogorvosbácsim tömött be, kb 15évvel ezelőtt :)


Aztán nemrég kicseréltettem mindet fehér tömésre, különböző magánorvosokkal.


Az egyik fogam amiben volt a legnagyobb bumszli amalgám volt, azt nem akarták kicserélni, max húzni de azt meg én nem akartam, így elmentem egy másik dokihoz, ő meg azt csinálta, hogy csak felső rétegét fúrta le az amagámnak, így a tövénél benthagyott valamennyit, mert az nagyon stabilan jól be volt tömve, és úgy tömött rá kívülre egy fehér réteget. Ez így esztétikailag szebb lett, meg talán jobb is, mert így már nem érzek fémes ízt a számban. És mostmár az alufóliára is rá tudok harapni, eddig meg még a fém kanalaktól is féltem :D



Én egyébként főleg azért cseréltettem ki ezeket, mert annyi rosszat olvastam az amalgámról, pl hogy folyamatosan oldódik ki belőle jód és egyéb méreganyagok, amik a szervezetből nagyon lassan ürülnek ki, aztán ez mindenféle bél betegségeket okozhat. A mostani maszek fogorvosok már nem is használják ez miatt.


Az amalgám javára írva csak annyi van, hogy az egy baromi erős cucc egyébként, sokkal stabilabb, mint bármelyik tömőanyag.


Egy amalgámmal elvan az ember 20évig is, ha jó a tömés, de egy fehér kompozit 4-5 éven belül tönkremegy, ha vigyázol rá akkoris :)


Szóval én úgy gondolom, hogy menj el, aztán doki megmondja mit javasol. Egy panoráma röntgenből meg látszik az összes fogad, hogy melyikkel érdemes foglalkozni.


Nekem pl volt olyan fog is ezek között, aminél az amalgám alatt kissé kirohadt, tehát ott azt pl jó hogy időben újra tömettem.


Viszont én úgy hiszem, hogy egészségi szempontból mindenképp érdemes kiszedetni az amalgámokat, amennyiben téged érdekel a saját egészséged.

2010. szept. 23. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem kell cserélni, amíg nincs vele baj, vagyis nem fáj a fog, és nem szuvasodott alá a tömés. Az amalgám tömés amúgy általában sokkal tartósabb, mint a fehér, és nem is hal el alatta a fog.
2010. szept. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!