Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ki akarom cseréltetni az...

Ki akarom cseréltetni az amalgám töméseimet?

Figyelt kérdés

Nagyon sok (kb 10) fogtömésem van, ezek mindegyike amalgám. Úgy olvastam, hogy ezen tömések fele higany, aminek a felezési ideje 20 év. A higanyból pedig minden evésnél oldódik, és higanygőz formájában lejut a tüdőmbe és egyéb helyekre. Ugye ennek neurotoxikus hatása is van, és egy ideje azt véltem magamon felfedezni, hogy hülyülök:S Okos gyereknek tartottak, most meg úgy érzem, mindenhez hülye vagyok és csak okoskodok. De ahogy ezt olvastam, úgy gondolom, talán ez lehet az oka.


Valaki megmondaná, hogy ez mennyire fájdalmas, és kb mennyibe kerül, hogy kicseréltessem valami más anyagra?


Továbbá, hogy milyen anyag az, ami nem mérgező, és a fogamba tömhetik?


Még egy kérdés: hogyha alsó és felső fogaimban is, és mindkét oldalon van, akkor megcsinálják egyszerrre, ha úgy kérem?


Légyszi rendes válaszokat írjatok, ez nekem fontos. Szenvedek a fogaimmal, meg akarom csináltatni őket, és ne mondjátok, hogy mossam rendesen, mert igenis rendesen mosom, ez genetikai probléma.


A link, ahol az infókat találtam: [link]


Utóirat: rendkívül fejfájós vagyok. Talán az is az amalgámtól van... de ha csak nagyon meg vagyok tőle ijedve, akkor azt is mondjátok meg:)


2011. jún. 24. 13:30
 1/3 anonim válasza:

Helló! Ez a ''hülyülés'' biztos hogy nem a tömésektől van, viszont a fejfájással lehet összefüggésben. Kanizsán lakok, egy nagyon jó fogorvoshoz járok, ő egy porcelánszerű speciális anyaggal töm, nekem is van kb. 4-5 db. Az ára az elég drága, 5000-8000 Ft egy tömés, de egyszerre 3-4-nél biztos nem csimál többet. 1 db cserélése kb. 20 perc.

Nem tudom mi számít neked soknak, de 5000 Ft/db alatt ne számíts jó minőségű cserére.

2011. jún. 24. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Itt Pesten olyanokat találtam, hogy egy tömés 9.500-15.000, úgyhogy az 5.000 egészen jó:) Viszont egy ismerősöm beajánlott egy helyre, mindenképpen megnézem, mert ugye mégiscsak közelebb van, mert egy másik helyet is mondtak, csak az is messze van.. bár a távolság nem lenne gond, csak megfizethetőbb áron legyen, mert azért ennyi fognál ez is számít:S
2011. jún. 25. 09:50
 3/3 anonim ***** válasza:

szia! Nekem is nemrég cserélték ki a töméseim amalgánról porcelánra! hát mit mondjak esztétikailag szebb sokkal! a Kivételnél nincs baj kifurja de nekem fuuu nagyon fekete dolgokat köptem ki a maradványait nagyon undoritó volt!

Mivel nekem is 4 tömésem volt ilyen a kérésemre a Doki mind a négyet azonnal helyben megcsinálta 20 perc alatt érzéstelenitő nélkül fájdalom mentesen. 6.000 ft / db bár ez vidéken volt!

Nem kell félni nekem érzéstelenitő nélkül sem fájt! :)

2011. jún. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!