Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Friss amalgám tömésre mit ne...

Friss amalgám tömésre mit ne egyek/igyak?

Figyelt kérdés
Szerda délután tettek be egy amalgám tömést, de már bánom (Többet nem engedek, s ezt is kicseréltetem. Szept 19-én megyek, szerintetek kicserélné? Nagyon zavar ez a fémes íz, a fehér tömmés sokkal simább is, na meg persze nem sok jót hallani az amalgámról.), erre hétvégén minimális alkoholt ihatok? Mi az amit feltétlenül kerüljek ilyen töméssel (étel/ital)?
2011. szept. 8. 15:26
 1/9 anonim ***** válasza:

Simán ehetsz, ihatsz, amit csak akarsz



Amúgy az amalgán tényleg undorító, nevetsz és olyan, mintha rohadnának a fogaid. Én is kicseréltettem az összeset.

2011. szept. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mit keres a fogadban amalgám??? Szabad azt még?

Nekem az SZTK-ban is fehér töméssel tömtek.

2011. szept. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Amalgám töméssel bármit ihatsz és ehetsz.( 24 óra elteltével ) Az nem színeződik el és úgy halottam, hogy sokkal tartósabb mint a fehér tömés.
2011. szept. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A fehér tömés 2-3 év alatt összemegy és kipotyog az amalgám meg 7-8 év mire elhasználódik a felülete és jobban véd az alászuvasodás ellen is.
2011. szept. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha nem látható helyen van, akkor nincs vele semmi baj.
2011. szept. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Bal f6-osat tömték be azzal. Ki lehet cserélni 1,5-héttel a tömés után? Megmondom a fogorvosnak, hogy zavar az a fémes íz, amit érzek, meg az érdessége is...
2011. szept. 8. 15:58
 7/9 anonim ***** válasza:
Pedig hidd el hogy az amalgánnal jobban jársz. Nekem a fehér töméses fogamat ki kellett húzni, mert alárohadt, plusz 1 év után éreztem hogy mozog, és érzékeny volt tőle a fogam. A barátomnak se jött be. Azon kívül van 3 amalgánnal tömött fogam, amire már nem is emlékszek mikor tömték, de tökéletesek. Én is sok negatívat halottam a fehér tömésről. De te tudod. Az érdesség meg elmúlik majd, ha hozzákopik a fogsorodhoz.
2011. szept. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Akkor ezt már lehet meghagyom, de többet nem csináltatok. A köznép szerint az amalgám-ban mérgező anyagok vannak (higany...).
2011. szept. 8. 18:29
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ne cseréltesd ki. Egyébként is írtad hogy az egyik őrlőfogad tömték be... (F6) Hát... azt már csak azért is érdemesebb amalgámmal tömetni, mert nagyobb a teherbírása.

A káros anyagokhoz meg csak annyit...

Rengeteg mindent megeszel, amiben azt sem tudod mi van. És hiába van ráírva, mert igazából úgysem fogsz minden kaját, vagy üdítőt egy laborba vinni. :)

Szóval amennyi higany van egy amalgámtömésben, azzal vígan elélsz 100 évig, vagy még tovább is. Persze ahhoz, azért jó egészség is kell. :)

2011. szept. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!