Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog húzás ?

Bölcsességfog húzás ?

Figyelt kérdés

Sziasztok, holnap fogják húzni a felső fogsorból az egyik bölcsességfogamat (igazából szuvas, és "csak" azért, nem pedig más okokból, mert ráhajlott volna egy fogra vagy bármi).


Olyan kérdésem van, hogy szerintetek mennyi idő a gyógyulása?

Mennyi idő után lehet szilárd ételt fogyasztani, mennyi idő után lehet alkoholt fogyasztani, mennyi idő után lehet cigarettázni?



2022. aug. 23. 13:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Mindezekre válaszolni fog a fogorvosod.

Ezek attól is függenek, hogy mekkora seb marad utána.

2022. aug. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Első napon nem szabad fogat mosni azon a területen, se rágni, amíg az érzéstelenítő kimegy semmit sem ehetsz, ihatsz, 3 napig nem szabad szívogatni, nem szabad keményeket rágni azon a területen, utána lehet óvatosan lágy fogkeféve kicsit megtisztítani. Cigizni 3 napig ellenjavallt 3 napig, alkoholt és ilyen irritáló italokat sem szabad inni. Szilárdakat lehet rágni, csak nem magvakat, tejet sem szabad 2 napig.
2022. aug. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia

Nekem múlt héten húzták ki az egyik alsót.

Én alapból abbahagytam a dohányzást,mert előtte be volt gyulladva.

Azt mondják pár napig kell hagyni a dohányzást,de szerintem minimum 1 hétig hagyd el a cigit.

Én 3 napig nem ittam kávét, tejterméket 4 napig kerültem,azóta se dohányzom és minden evés után fogat mostam. Én az első napokban csak leveseket és könnyebb dolgokat ettem.

Ennek ellenére begyulladt a helye.

Szerintem óvatosan kérdezz rá,hogy utána kaphatsz-e fájdalomcsillapítót,vagy antibiotikumot.

A felső pedig még komplikáltabb,mert ugye az arcüreghez van közel.

Én kitartást kívánok neked és ne stresszelj rá.

Nagyobb a füstje mint a lángja,pedig én ezt úgy mondom,hogy a két gyulladással együtt ebben a hónapban 13 napot fájt a fogam,vagy épp a helye.

2022. aug. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

3as vagyok

Ne egyél addig amíg hat az érzéstelenítő,inni szabad óvatosan.

Ja és nekem még azt is mondták,hogy a forró fürdőt is jobb kerülni egy ideig.

Ha lehet több párnán aludj,hogy magasabban legyen a fejed.

2022. aug. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Na, pont ki akartam írni egy kérdést ebben a témában. 3 bölcsességfogamat kell majd kihúzni (igazából ráér, mert 2008-ban már mondták, hogy nem igazán jók, most pár napja voltam fogorvosnál és azt mondta, hogy 2011-ből is lát vmi bejegyzést (fogalmam sincs, hogy hol, mert még akkor nem hozzájuk jártam), hogy nem jók) és szóval hüm... ismerkedőben vagyok vkivel és vajon mikor szabad csókolózni? :)) Mindezt kérdem nagyon távolról sem tinédzserként. Mert ha foghúzás után 1-2 hétig kell várni, az oké, csak még nagyon az elején vagyunk az ismerkedésnek, de a fogaimat is szeretném rendbe tetetni és most kíváncsi vagyok az "ütemezésre". :)


U. I. Természetesen 2008 ill. 2011 óta is voltam fogorvosnál, még mielőtt megkérditek, nagyon sokszor. Pontosan ekkortájt volt két gyökértömésem, voltak tömések, sőt, egy húzás is, de ezt, hogy ki kéne húzni a bölcsességfogaimat, csak most mondták először.

2022. aug. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!