Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Dalacin kúra utolsó napján...

Dalacin kúra utolsó napján vagyok és megy a hasam, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Bölcsességfog miatti fogínygyulladásra írta fel a fogorvos a Dalacint. A panaszaim már elmúltak, a gyulladás lement és semmilyen fájdalmam nincs, viszont még van 2 szem.


A mai nap miután bevettem a szokásos adagom, rá 2 órára begörcsöltem és elkezdett menni a hasam.


Normafloret szoktam inni mellé.

Most azon gondolkodtam, hogy ezt a 2 szemet már ne szedjem be vagy vegyek valami erősebb probiotikumot és szedjem el?


Egyébként nem rendeltetés szerűen szedtem mert az orvos napi 4szeresével írta fel, de én csak 3al szedtem így a tervezett 4 napos elszedés helyett 6 lett belőle.



2022. aug. 28. 13:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Szedd el. Igyál normafloret melle ami amúgy is javasolt antibiotikum melle.

Semmi bajod nem lesz de ne hagyd már felbe mert semmit nem érsz vele úgy. :) amint vége elmúlik a hasmenés és igen ettől van

2022. aug. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szedd vegig. Az antibiotikumoknál ez fontos. De lehet rosszul szeded a probiotikumot. Nem azonnal kell bevenni az antibiotikumokkal egyutt, hanem 3-4 óra múlva (ha csak nem olyan a probiotikum, ami antibiotikumokkal együtt bevehető, de a normaflore nem ilyen). Vagy veszel olyat, ami együtt szedhető, vagy vársz. Napi 2x1 siman mehet egy felnőttnek ilyenkor ebből a fajtából.
2022. aug. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


#2 Nekem a gyógyszertárban azt mondták, hogy 1-1,5 órát kell várni szóval ehhez igazodok.

2022. aug. 28. 14:27
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon rosszul voltam a Dalacin kúra után, annyira kikészítette a szervezetemet, hogy végül az ügyeleten kötöttem ki. A háziorvosom is mondta, hogy be kellene tiltani és soha többet ne vegyem be, ha ezt írják. Folyton nála (náluk, háziorvosoknál) kötnek ki utána azok, akik szedték. Több kárt okoz, mint hasznot. Remélem nálad nem lesz ilyen, de nagyon figyelj oda a probiotikumozásra. Nekem sajnos még ez is kevés volt :(
2022. aug. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#4 Mikor megláttam mellette a Pfizer logóját voltak is fenntartásaim.


Mindenesetre a napi 4et soknak tartottam, most 5kor vettem be egyet, illetve még este 11kor lesz az utolsó.


Hát remélem én nem járok így :(

2022. aug. 28. 17:24
 6/6 anonim ***** válasza:
Alapból minimum 1 hónap erősebb probiotikum utána. Tehát ami min.10 milliárd CFU/adag.
2022. aug. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!