Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A fog töméseket valóban 5-6...

A fog töméseket valóban 5-6 évente cseréni kell?

Figyelt kérdés

5-6 éve az összes tömés a fogaimban ki lett cserélve. Sajnos sok van.


Most egy műfog miatt kerestem fel a fogorvost, mert ez kiesett. Elkészült az új porcelán bevonatos fog, ezt beragasztotta.


Ezután viszont a doktornő közölte, hogy új időpontokat kell, hogy egyeztessünk, mert hogy: "A régi töméseket mind ki kell, hogy cseréljük! Vigyázzon a fogaira! Megcsináljuk!"


Megdöbbentem és kérdeztem: "Cserélni kell?"

Azt mondta, bizony cserélni kell, ha nem akarom idővel elveszíteni a fogaimat.

Ezt azért nem értem, mert szerintem 5-6 évnél hosszabb ideig azért jók kell legyenek a tömések. Ráadásul, ha megnézem az összeset, jól néz ki, semmi változást nem látok, semmi szuvasodást. Mind esztétikai tömések, a színük olyan, amilyen a fog. Ugyanez a doktornő csinálta!


Valóban szükséges ilyen hamar mind kicserélni vagy csak pénzt akar rajtam keresni?



2022. szept. 16. 09:19
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
Én úgy tudom, csak akkor kell kicserélni, ha alászuvasodik. De az ilyen fogászati ügyeket inkább csak élőben lehet megítélni, olyannak, aki látja a szádat. Szóval szerintem kérj időpontot ellenőrzésre egy másik fogászatra, és velük beszéld ezt meg.
2022. szept. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%

én azt mondom menj el egy másik orvoshoz is, röntgeneztesd meg.


Nagy .eci az összes magán fogorvos, érdekes, anno 20 évig kibírta egy tömés, most 4-5 évet bírnának?

2022. szept. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nekem is ez furcsa, hogy régen a tömések 15-20 évet kibírtak. Most jobb anyagokkal dolgoznak a fogorvosok és már cserélni kell?


Tudom, hogy a pontos véleményhez látni kell a fogaimat, de úgy általánosságban gondolom az itt lévők meg tudják mondani, náluk is ilyen gyakran cserélik vagy nem.


Vigyázok a fog higiéniára. Ha megnézem a tükörben + egy kis tükörrel belül is a fogaimat, nem látok sehol szuvasodást.


Meg tudom röntgeneztetni egy másik orvosnál, ez rendben van, de ez is csak megnézte és annak alapján mondta, hogy "a régi töméseket mind cserélni kell". Nem értem, milyen régi töméseket. Legutóbb mind kicserélte.

2022. szept. 16. 13:24
 4/6 anonim ***** válasza:
84%
Dehogy kell, ha kicseréli, akkor újra fúrni is kell, még nagyobb lyuk lesz, nézesd meg másik fogorvossal. Ha semmi baj nincs velük, akkor nem szabad megbolygatni azokat a fogakat.
2022. szept. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
84%

nekem egy éve cserélte ki egy magán doki a "régi rossz tömést", most konkrétan fáj egyfolytában ha ráharapok. Tehát majd biztos gyökérkezeltetni is kell. Kidobott 30ezer az ablakon + szenvedés.


Én néztem egy normálisabb SZTK-t, amik már nem olyan rosszak amúgy, mint régen, várok 1 hónapot, mintsem hogy öntsen a tízezreket a markukba, de ha le kéne szedni 1 fogról is egy minimális fogkövet már felszámítanák a teljes költséget, úgy hogy otthagytál 100ezreket.

2022. szept. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
58%
Nem tartósabbak a régi tömések sem. Egyébként a modern anyagokat, ha megfelelően vannak használva, akkor nem kell kicserélni 5 év múlva, de a fogorvosok többsége még mindig nem használ töméseknél kofferdam gumilepedőt.
2022. okt. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!