Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Alsó bölcsességfog húzás...

Alsó bölcsességfog húzás valóban sokkal rosszabb,mint a felső?

Figyelt kérdés
A fog ki van nőve,már tömték is,de az évek során sajnos elromlott,húzni kellene ...Sajnos,nagyon parázok tőle.Régebben egyedül egy felső 7es fogamat húzták,az se kellemes élmény,de azt hallottam,hogy az alsó bölcsességfog húzás az sokkal rosszabb..Kinek,milyen tapasztalata van?Köszönöm szépen

2021. nov. 14. 23:04
 1/9 anonim ***** válasza:
55%
Nekem mind a 4-et kiszedték, nem éreztem ilyen különbséget.
2021. nov. 14. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Rosszabb abból a szempontból, hogy jobban "ragaszkodik" az állkapcsodban elfoglalt helyéhez. Kicsit tovább rángatja majd a doki azzal az elbűvölő fogójával. Aggodalomra persze semmi ok, gyorsan ki tud jönni bár nem túl kellemes érzés a folyamat.
2021. nov. 14. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Nekem olyanokat mondtak ismerősi körben, hogy nyelni is alig lehet, nagyon fullasztó érzés ott a zsibbadás, és a húzás is sokkal érezhetőbb.. Nincs más választás, túl kell rajta lenni
2021. nov. 15. 00:34
 4/9 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy ki húzza, milyen állású a foggyökér.Az én kislányomnak szinte derékszögben volt elfordulva a gyökér...De ha kell, akkor inkább húzzák ki, mert a szervezeten belül gyulladásokat is okozhat! Pl. szívizom. Nekem is kihúzták mind a négyet. Kérdezd meg, hogy milyen fájdalomcsillapítót szedhetsz, és vegyél előre!
2021. nov. 15. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem nem
2021. nov. 15. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nehezebb húzásra/vésésre lehet alsónál számítani, mert tömörebb az alsó állcsont csontállománya. Ezt nekem szájsebész magyarázta és sajnos igaza is volt.
2021. nov. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
szájsebészeti asszisztensnő vagyok: ha jó a szájsebész, nincs az a keresztben fekvő bölcsesség lent sem, amit nem lehet "jól" kiszedni. Vésni se szoktak már.... Feltárja a doki, sebészi motorral lefrézenol, kicsit leszed a csontból és ügyesen kibillenti a fogat. Sok ilyen eltávolítást láttam, ahol utána se arcduzzanat, se antibika nem kellett. Ez orvos függő! - és időbe telik. a szuri miatt nem kell hogy fájjon, lehet kérni szurit! Viszont neked az eltávolítás után be kell tartanod, hogy vigyázol magadra, nem emelsz, sportolsz pár napig utána, magasabb párnán alszol éjjel, 2-3 napig tejtermékeket kerülöd. Kérd meg előre, hogy öltsék össze a sebet, a fog helyét. A sebben lévő véralvadékot nem szabad kiöblíteni,szívogatni, köpni tilos, nyitott szájjal kell egy hétig tüsszenteni! -abból a véralvadékból lesz csont!! ha kiszeded, kijön, akkor könnyebben begyulladhat a csont, és az biza fáj. 1-2 nap kímélő életmód, szauna, uszoda, stb. tilos
2021. nov. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%
szurit úgy értem, hogy további pár ampullát adhat az orvos ha lassan hat, vagy gyorsan kimegy a hatása! csak érzéstelenített fogat húznak
2021. nov. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem csak alsót húztak, mivel rossz helyen volt és jó mélyre nyúlt a gyökere, kb. 45 percig küzdött vele szegény orvos. Ebből én a feszítő érzésen kívül semmit nem éreztem, nyilván az sem volt kellemes, de kibírható. Utána csodával határos módon semmilyen utófájdalom nem volt, az érzéstelenítő hatásának elmúltával sem. Fájdalomcsillapítót szedtem azért pár napig, a biztonság kedvéért.


Jobb túlesni rajta szerintem, nekem ez a fogam évente párszor begyulladt, mióta kiszedték, a szájszagom is sokkal kellemesebb lett.

2021. nov. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!