Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bolcsessegfog huzas utan?

Bolcsessegfog huzas utan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tobb kerdesem is lenne most igy egyszerre.

1. ez volt a masodik fogam amig kihuztak, mindketto bolcsessegfog volt. Az elso az a bal felso, a masodik pedig jobb felso. Most voltam multhet csutortokon (szeptember 29.) fogorvosnal. Az elso az tok szepen gyogyult, nem neztem gyogyulas kozben, de a nyelvemmel ereztem, es jonak tunt. Ez most viszont holnap lesz 4 napos. Van ilyen kis tukrom mint a fogorvosoknak, megneztem, es nagyon nagy dudor van ott a helyen, ami konkretan ra van dagadva, ra van fordulva a kihuzott fog helyere. El fog ez vajon tunni? Rendbe fog jonni? Ugy fajni nem faj, begyulladva nem erzem hogy belenne, nem valadekozik, picit erzekeny csak. Tukorrel lattam kicsit, ott az iny alatt ami ra van fordulva a lyukra, hogy a verdugo meg benne van.


2. Mikor ehetek azon az oldalon ahonnan kihuztak a fogat? Persze nem ilyen rantott husra, vagy piritosra gondolok. Hanem mondjuk szalamis kenyer, vagy akarmilyen smoothie-t ha iszok, meddig vigyazzak hogy ne menjen a sebhez? Ha pl szendvicset eszek, mikor raghatom azon az oldalon is?


3. Mitol lehet az, hogy a fogorvosi kezelesek utan, kivetel nelkul MINDIG lesz aftam? Barmit csinal, fogat huz, sima tomes, vagy gyokerkezeles, tele van aftaval a szam. Most is a kihuzott fog mellett a szamban, 7db aftat szamoltam ossze egy kb 1 centis helyen. Pedig elvileg minden fertotlenitve van ott ugye, meg a fogot is steril dobozbol bontottak ki elottem. Ez mitol lehet? Anyukam arra tippel, hogy allergias lehetek az erzestelenitore. Ilyen van? Es hogy ilyen formaban mutatkozik meg az allergia?


Koszonom elore is ha valaszoltok! 🙂



2022. okt. 2. 21:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Tejes, magos, kis darabos dolgokat jó darabig kerüld!
2022. okt. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Azt tudom, de nem ez volt a kerdesem, hanem hogy mikor ehetek azon az oldalon is. Ezeket betartom, odafigyelek nagyon, meg fogorvos tanacsara napi 2x, 7 napon keresztul oblogetek Corsodyl-al.

Csak azt nem tudom, hogy ilyen puhabb dolgokat, ami tuti nem serti fel, azt mikor raghatom azon az oldalon is.

2022. okt. 2. 22:11
 3/4 anonim ***** válasza:
El fog múlni a dagadás. Nekem azt mondta az orvosom hogy nyugodtan ehetek mert úgyse fogja érinteni a bölcsesség fog helyét. Én azért óvatos voltam de pár nap után már ettem. Gyengéden a fogkefével körülötte mostam lehet de nyilván nem kell belenyomni a sebbe. Corsodillal öblögettem én is azon az oldalon. Nem erősen csakhogy érje a fog helyét. Aztán egyre kevésbé voltam óvatos, el is felejtettem, észre se ettem és begyógyult. 3 hónap és nyoma sincs a bölvdességfognak.
2022. okt. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nekem az összes bölcsességfogamat kihúzták még 2022 nyarán. Ne izgulj fájni fog. Vedd úgy hogy egy szükséges rossz. Utána soha az életben nem lesz problémád vele.
2023. márc. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!