Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogy járhattam ilyen szerencsé...

Hogy járhattam ilyen szerencsétlenül?

Figyelt kérdés
Tanácsokat szeretnék kérni mit tegyek. Ma este mentem fogászatra, hogy tömmi kell. Azt mondta az orvos hogy pici a lyuk, azzal kell kezdeni. Csak hogy ahogy elkezdett dolgozni vele, folyamatosan elporladt a fog, és ami megmaradt belőle azt elvileg gyökérkezelte de azt mondta nem menthető, ki kell húzni. Már mehetnék foghúzásra hétfő reggel a szájsebészetre de nagyon félek, mi lenne ha így maradna és nem lenne bojgatva. Vagy esetleg ha még nem úgy érzem lelkileg és nem okoz panaszt, akkor húzhatom kicsit. Abszolút nem volt fájdalom, tehát valószínű elhalt a fog.
2022. okt. 7. 20:53
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdemes megvárni, amíg fáj, lehet ebből még komolyabb baj, ha nem húzzák ki időben. Neked se lesz jobb, ha nem most, hanem pár hónap múlva szedik ki. Nekem bölcsességfogat húztak, az kint se volt teljesen és bár nem volt kellemes, de egyáltalán nem annyira szörnyű, mint amire számítottam. Megrtem, hogy tartasz a foghúzástól, de nem lesz szörnyű és legalább hamar túl leszel rajta.
2022. okt. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ahogy az első írja jobb ezen minél hamarabb túlesni mert ha halogatod akkor csak elkezd fájni és akkor begyullad meg minden. Egyébként meg voltam szájsebészeten és már szószerint kitudják emelni a fogat olyan fogójuk van. Adnak egy injekciót hátradőlsz azt kb 10-15 MP alatt kiszedik fájdalom mentesen de ha begyullad mert addig vársz akkor az húzásnál is fájni fog. Ennyi az ilyen fogat minél hamarabb ki kell szedni. Sok sikert,ne izgulj!
2022. okt. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!