Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Régen gyökérkezelt fog fölött...

Régen gyökérkezelt fog fölött kidudorodó íny?

Figyelt kérdés

Van egy több mint 10 éve gyökérkezelt fogam. Fölötte az íny, a külső oldalon, enyhén érzékeny és mintha kijjebb is dudorodna, mint a másik oldalon. Ezt a dudort viszont úgy kell elképzelni, hogy egész szélesen terül el, és olyan keménységű, mintha az íny alatti csontot tapintanám.

Ha a nyelvemmel érintem, akkor is érzek enyhén ott "valamit", mintha kicsit érzékenyebb lenne, mint az ínyem akárhol máshol, de ha az ujjammal megnyomom, akkor egyértelműen érzem. Nem fáj, de más érzés ott hozzáérni, mint akármelyik másik részen.

Valamelyest eddig is volt ott valami, de néha jobban érzem, néha kevésbé. Nőni nem nő a pukli, de talán kicsit érzékenyebbé vált az évek alatt. Problémát egyelőre nem okozott, de nem tudom, mi lehet.

Decemberre van időpontom a fogorvosomhoz (más ügyben, de erre is rá fogok kérdezni), viszont gyanítom, hogy nem tud majd rá mondani semmit, max továbbküldeni.

Ötlet, hogy mi lehet?


2022. okt. 11. 06:26
 1/4 anonim ***** válasza:
50%
ne foglalkozz vele. Kend be gengilel géllel
2022. okt. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
50%
vagy inkk kérdezz meg egy fogorvost. én is félek tőle -de lehet ez esetben ez a legjobb megldás
2022. okt. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van ilyen két helyen is, nem tudom mi lehet, fogorvosok se tudják. Újragyökérkezelés után is ott marad, nem fáj, és kemény, mint a csont. Röntgen se mutat semmit. Valószínű valami csontgyulladás, nem fog probléma.
2022. okt. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Valakinek kiderült mi ez? Nekem is ilyen lett a gyökérkezelés után, nyomásra érzékeny és hidegre is kicsit.

nov. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!