Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyulladásban lehet a fogam?

Gyulladásban lehet a fogam?

Figyelt kérdés

Egy hete volt gyökérkezelésem. A fogamat nyitva hagyták, brutális fájdalmaim szerencsére (még) nem voltak. Viszont pár napja erős feszítést érzek a problémás fog körül az ínyemben. Időnként nagyon fáj, de még elviselhető, főleg reggel és este, szájöblögető csillapítani szokta. Meg is van duzzadva az ínyem, olyan érzés, mintha ki akarna törni, valami belőle (genny?), elég kellemetlen.

Ez gyulladásra utalhat? Rettegek visszamenni a következő kezelésre, mert az első két alkalom is borzalmas volt, az elsőnél gyulladt volt a fogam és nagyon fájt még a fúrás is... szerintetek?

Természetesen vissza fogok menni, így nem maradhat a fogam, csak örülnék egy pár megnyugtató válasznak, hogy mi lehet ez.



2022. okt. 10. 23:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez így nem hangzik jónak. Próbáltad szívogatni, hátha megindul a tisztulása?
2022. okt. 10. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Óvatosan próbáltam, de nem vettem észre változást. De az is lehet, hogy nem voltam elég hatékony, mert mindig félek hogy fájni fog 😔
2022. okt. 11. 00:04
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A fájdalom kevésbé valószínű, inkább a feszítés csökkenése várható, ha megindul a genny, az büdös és rossz izű, de jobb lenne, ha ürülne.
2022. okt. 11. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Jó lenne, próbáltam délelőtt, de marhára fájt sajnos...
2022. okt. 11. 20:46
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire fáj, akkor hívd fel a fogorvosod, ki kellene tisztítani a gyökereket.
2022. okt. 12. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Azthiszem inkább ki fogom húzatni, nem akarok több traumát 😣 számomra mindkét kezelés az volt.
2022. okt. 12. 14:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!