Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A nyugatiaknak miért, mitől...

A nyugatiaknak miért, mitől vannak jobb fogaik?

Figyelt kérdés

De lehet említeni az fejlett meg a fejlett országokból is példákat.

A magyaroknak meg miért vannak rossz fogaik?

Kétlem, hogy mindenhol fog selymeznének meg szájvizet használnának.

A gyerekek zabálják az édességet a fejlett országokban és nálunk is,de itt rosszabbak a fogak. Miért?

Még a szegény afrikai országokban is fehér egészséges fogan van sok embernek. Én pl alig eszek édességet és rendszeresen fogat mosok és mégis kilyukadnak! A fogorvosom szeriont is jó a szájhigiéniám. Vagy hazudott.



#fogak, szájhigiénia, szájápolás, szuvas fog. fogorvos
2022. okt. 11. 10:41
 1/9 anonim ***** válasza:
82%

Mondjuk az en fogaim es inyem tok egeszsegesek, pedig sokaig cigiztem, meg nem sajnalok magamtol semmilyen etelt. Napi minimum ketszer megmosom a fogam, es heti ketszer fogselymezek nagyjabol.


Genetikatol nagyon fugg peldaul. Ez van.

2022. okt. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ja, es a fogorvos nem hazudik. Nem volna ertelme.
2022. okt. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
58%
Nincsenek. Attól semmiképp, hogy nyugatiak. Pl a britek eléggé nyugatiak, mégis hírhedten rosszak szájápolásban és fogakban.
2022. okt. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
41%
A magyaroknak magasabbak az elvárásaik, hamarabb megszólják egymást a rossz vagy hiányzó fogak miatt. Az angolok annyira nem zavartatják magukat. A reklámokban, klippekben, filmekben, instagramon pedig nem a valóságot látjuk vagy nem reprezentatív a minta.
2022. okt. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%
Rengeteg kávé és édesség közrejátszik, meg a fogkultúra. Genetika kérdése is, nekem pl. lekopogom elég jó fogaim vannak magyarként. Amúgy az hogy a médiában mit látsz megint más, hogy fehérítik meg fotózgatják, mint hogy átlagembert nézel, aki nem mutogatja a szép mosolyát. :)
2022. okt. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%

Ezen már én is sokszor elgondolkoztam. Véleményem szerint:


- az átlagember kicsit felvilágosultabb volt anno 40-50 éve nyugaton, mint itthon, ezért tarkón csapták a kölköt, ha nem mosott fogat.

- nem horror élmények voltak az sztk-ban, és nem csak az orvosra értem, düledező épület stb (ami szerintem megváltozott, mert nagyon jó a tapasztalatom sztk-s orvosokkal mostanában)


Ugye a legtöbb ember hiányos fogazatt a mai 40+ generáció, extrém esetekben ez alattiak.


Arra se lehetne fogni, hogy drága a fogkrém, mert kb a legolcsóbb tisztálkodási eszköz, direkt mérem meddig elég, a gyártók által előírt kb nagyobb borsónyi fogkrémmel átlag 2 hónap egy tubus 75ml 1000-ftos fogkrém, egy jobb fogkefe 1300 ft -3 hónap, 1 fogselyem párszáz ft, szintén hónapok.

2022. okt. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
*fogazattal
2022. okt. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A magyarok egészségkultúrája eleve a béka feneke alatt van... Eleve az alkohol alapvető élelmiszernek számít sokaknak, elég sokat dohányzunk, eléggé el vagyunk hízva, stb. Ha ilyen alapvető dolgokban sem vagyunk egészségtudatosak, akkor miért pont arra figyelnénk, hogy félévente menjünk a fogorvoshoz szűrésre, a szűrések között pedig naponta kétszer két perc alapos fogmosás mindig meglegyen...
2022. okt. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
50%
A magyarok táplálkozása katasztrófa, ahogy a szájhigiéniájuk is.
2022. okt. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!