Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Félelem az érzéstelenítőtől!...

Félelem az érzéstelenítőtől! Hogyan nyugodjak meg?

Figyelt kérdés

Holnap megyek fogorvoshoz és szükség lesz érzéstelenítő használatára, de mostanában elég sokat stresszelek és magas a pulzusom, amit az adrenalin fokozhat. Elolvastam az érzéstelenítő mellékhatásait, és olyanok vannak ott, mint az idegbénulás, sokk, zavartság, eszméletvesztés, SZÍVMEGÁLLÁS.

Mi van, ha elájulok és nem fogja észrevenni az orvos, mert azt fogja hinni, hogy csak elaludtam?


- A készítmény epinefrin-tartalma miatt nem adható:

-rohamokban jelentkező szapora szívverés (paroxizmális tahikardia)


Mellékhatások, amik előfordulhatnak:

- eszméletvesztésig fokozódó kábultság,

- légzésbénulásig fokozódó légzészavarok,

- izomremegés, esetleg általános görcsökig fokozódó izomrángás,

- émelygés,

- hányás

Helyi érzéstelenítők alkalmazása azonban sokkot és szívmegállást is okozhat.


Nem írja az előfordulási valószínűséget sem.


2022. okt. 13. 19:14
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
9%
Akkor ne menj fogorvoshoz.
2022. okt. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Muszáj.
2022. okt. 13. 19:21
 3/20 anonim ***** válasza:
56%
Mindmeghalunk
2022. okt. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ma már kb minden gyógyszer betegtájékoztatójában vannak ilyenek leírva, még az Algopyrinnél is :) Mégis bevesszük őket, és nem lesz semmi bajunk.

Egyébként én ájultam már el szájsebész székében, és hidd el, észrevették 😆 (Kórosan alacsony a vérnyomásom, megesik velem időnként ilyesmi.)

2022. okt. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Tudom, de az algopyrin nem okoz szívleállást. A helyi érzéstelenítő, ha a véráramba kerül, akkor okozhat. Ha pedig az idegbe szúrják bele, akkor arcidegbénulást.
2022. okt. 13. 19:27
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Nézz utána, hogy mi van az Epipen-ben, amivel súlyos allergiás reakció esetén megmentik az embert.
2022. okt. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

#5 dehogynem, olvasd csak el. Vagy inkább ne, mert akkor rettegni fogsz attól is. :)

Hidd el, elég sok ember kap naponta lidokain injekciót, és nem szokott belőle probléma lenni, ha nem vagy rá allergiás.

2022. okt. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Nincs probléma, ha nem az érbe szúrják bele, de az többnyire elkerülhető a visszaszívással. Mi van, ha a fogorvost nem fogja érdekelni?


Tudom, hogy butaság, de mégis félek és előre félek, hogy pánikrohamot kapok és azt fogom hinni, hogy az az érzéstelenítő miatt van. :(

2022. okt. 13. 19:41
 9/20 anonim ***** válasza:
83%
Kérheted érzéstelenítés nélkül is a beavatkozást.
2022. okt. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem te nem vagy normális.
2022. okt. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!