Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Jogában áll e a főorvosnak...

Jogában áll e a főorvosnak megtagadni az orvos váltást egy állami intézményben? Igazolni tudjuk az okot!

Figyelt kérdés
7 hónapja tette fel a felső fogszabályzót,3 hónapja az alsót.Már a kezelés elején csinált furcsa dolgokat,pl.olyan hosszúra hagyta a drótot,hogy nem hogy enni,a számat nem tudtam kinyitni,gyakoraltilag a drót beleállt a húsomba.Az alsónál ugyanez történt,de itt már megjegyzést is tett,ami nem igazán tetszett.Nem szóltam.2 hónapja folyamatosan poytognak le a gumik,esnek ki a tappancsok,szinte 10 naponként kell visszamennem pótoltatni.Természetesen én vagyok a hibás,"rosszul eszek" "biztos piszkálom a nyelvemmel" stb.Anyám megelégelte,és kérte a vezető főorvost,hogy másik kezelőorvoshoz tudjak járni,mert ez így valóban nem állapot,főleg még 2 évig.A vezető főorvos az volt a válasza,hogy ez nem így működik,fáradjunk be a doktornőhöz,és beszéljük meg.Majd nem tudom hogy jön ez ide,de rátért arra,hogy én (16 éves vagyok) egyedül,szülői kiíséret nélkül szoktam megjelenni a kezeléseken,holott erre jogszabály van,hogy a gondviselőnek jelen kell lenni.Mi van?? A lényeg az,hogy most ismét kettő gumim hiányzik,ismét visszakéne mennem (11 napja voltam) de én ehhez a nőhöz nem szeretnék többet. köszi a válaszokat

#munka #fogszabályzó #szemtelen orvos
2022. okt. 14. 12:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Betegjogi képviselő tud válaszolni a betegjogi kérdésekre. Szakmai kérdésekben pedig orvos a kompetens. Szülő nélkül menni sajnos tényleg gond. Szabad orvosválasztás nagyjából a háziorvosra vonatkozik. Ha szakmailag kifogásolod az orvosod munkáját, abból az várható, hogy ő még kevésbé fogja odatenni magát, más meg nem vállal el. Javaslom, hogy próbálj meg dűlőre jutni a jelenlegi orvosoddal, ne minősítsed semmilyen fórumon, mert a hitelét rontod, miközben te nem tudod bizonyítani, hogy ő bármi szakmai hibát elkövetett volna.
2022. okt. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

1-es

Egyértelmű,hogy partalan vita lenne,mivel a doktornő szerint én rosszul eszek,vagy piszkálom a nyelvemmel,ami nem igaz,így továbbra is hetente járhatnék vissza a pótlások miatt még 2 évig.A szülői jelenlétet megkérdeztem a suliban,senkit nem kísérnek 16 éves korban fogszabályzó kezelésre,egy műtéti beavatkozás nyílván más. Igen,kifogásoljuk,mert tulajdonképpen elvesztegettünk 5+7 hónapot,plusz a befizetett 80 ezer forintot ebben az állami intézményben,és folyamatosan problémám van a készülékkel,amit tudok bizonyítani,mivel az asszisztens jegyzi a gépbe minden alkalommal,hogy miért mentem vissza.Ugye nem azt akarod mondani,hogy ez normális helyzet?

2022. okt. 14. 15:08
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha túl erős a ragasztó, akkor a készülék leszedésénél jön vele a zománc. Nem tudom, hogy mit eszel-iszol, használsz-e fogszabályzóhoz való viaszt és hogyan ápolod a fogaidat, de semmi garanciát nem látok rá, hogy az orvosváltás önmagában megoldaná a gumik leesésének a problémáját. A doktornő többi betege is ilyeneket tapasztal, mint te?
2022. okt. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

3-as

Milyen ragasztó? A gumik potyognak ki folyamatosan kettesével,és ez miatt már előfordult,hogy a tappancs is kifordult dróttal együtt.Nagy valószínűséggel nem a ragasztás erőssége itt a gond,hanem a doktornő valamit elcsesz,csak nyílván nem vallja be.


Nem eszek-iszok semmi olyat ami miatt ennyi gond lenne.Pont ellenkezőleg,már alig merek vele enni.


A viaszt? A viasz tudomásom szerint arra van,ha a drót már majdnem átszúrja a szádat belülről. (ilyen is történt)


Garancia? Iksolatársaim közül soknak,családi baráti körünkben szintén sokan hordanak fogszabályzót,de egyiküknek sem potyognak le a gumik 10 naponta,egyikük sem jár folyamatosn vissza a pótlások miatt.


A doktornő többi betegét nem tudjuk,nem ismerjük őket,de nem kizárt,hogy többeknél vannak gondok.Miért csak én lennék kivétel egy rezidens orvosnál??

2022. okt. 14. 15:54
 5/11 anonim ***** válasza:
55%
Aha. Hát a 16 éves kölök magyarázza, hogy a végzett orvos jól csinálja-e a dolgát. Erre jobb helyeken egy elnéző mosollyal lerendeznek. Én próbáltam komolyan venni a problémádat, de elfáradtam. Majd írd meg, hogy mi lett a vége.
2022. okt. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

5-ös

Aha....látom vagy nem olvastad el figyelmesen,vagy figyelmesen elolvastad,csak nem érted.A végzett orvos aki egyébként rezidens,szar munkát végez.Ilyen egyszerű ez és ezt nem én mondom!!

Pontosan,hogy "jobb helyeken" már elküldték volna az anyjába,ha kettőt felrak kedden,három leesik pénteken,és kezdődik előlről a következő héten.:DD

2022. okt. 14. 20:13
 7/11 anonim ***** válasza:
6: Elolvastam, de neki "Dr." van a neve előtt, neked meg érettségid sincs. Innentől fogva nem mi fogjuk neki megmondani, hogy mit hogy kellene csinálnia. Nem tudok neked segíteni. Lehet, hogy nem egy rezidenssel kellett volna megállapodnotok, hanem helyből egy menő magánorvost keresni, ahol ilyesmi nem fordulhat elő és választhatsz, hogy milyen színű gumit kérsz.
2022. okt. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

még magánnál is eljátszák ezt sokan, aztán fizetheted az 5-10ezres brakett visszaragasztási díjat.


Én elhiszem neked, hogy kifogtál egy ilyet.


Szülői kíséret se megoldható minden esetben, van akinek dolgoznia is kell, és erre nem pazarol el egy nap szabit, hogy 10 naponta kísérgesse a gyerekét.


Itt a gyakorin ne várj amúgy valós segítséget.

2022. okt. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

7-es Van egy pár ember akinek dr. van a neve előtt,mégis egy kalap xyrt érnek,olvass utána mennyi panasz ömlik a médiába a kóklerok miatt,akik emberek életét nyomorítják meg (tisztelet a kivételnek) szóval ez hülyeség.

Nem mi állapodtunk meg egy rezidenssel,hanem őt kaptam kezelőorvosként.

Gumiszínt itt is lehet választani,de ettől még ugynaúgy potyognak le.

Elég gyalázatos dolog az,hogy ha egy család nem tud magánorvost megfizetni,akkor ilyen- ismétlem- kóklerok kezébe kerülhet,akik atyaúritennek képzelik magukat,pedig nem azok. Nem értem miért törvényszerű az,hogy ha egy ember az állami intézményt veszi igénybe,akkor garantáltan valami megaláztatásban lesz része.

2022. okt. 15. 17:43
 10/11 anonim ***** válasza:
9: Együttérzek veled, de akkor sem tudok segíteni. Jogilag a betegjogi képviselő a kompetens, szakmailag pedig egy orvos. Egyik sem vagyok. Nem akarlak traktálni, hogy nekem hogy zajlott a fogszabályozásom, magam is inkább elfelejteni szeretném.
2022. okt. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!