Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Milyen az önligírozó/lágyerőkk...

Milyen az önligírozó/lágyerőkkel dolgozó fogszabályozó?

Figyelt kérdés
Holnap teszik fel nekem és nagyon félek. Valaki akinek van tapasztalata megírja milyen? Mennyire fáj stb? Sose hallottam korábban erről csak a fogorvos mondta hogy ilyennel dolgozik csak.

2022. okt. 19. 20:33
 1/4 anonim ***** válasza:

A 2 nem ugyanaz. Az önligírozó azt jelenti, hogy a bracketten van egy kis pecek, amivel rögzíthető az ív gumik nélkül.

A lágy erő igazából egy kicsit ilyen “mihez képest” kifejezés, nem konkrét fogszabályzási technika, valami olyasmit akar sugallni, hogy kvázi “óvatosabb” a kezelés, kisebb eséllyel alakulhatnak ki bizonyos szövődmények, cserébe persze lassúbb. De ez inkább csak egy divatos kifejezés, nincs mögötte tartalom.

2022. okt. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azért írtam egybe mert mikor internetre beírtam egybe dobta és azt hittem ugyanaz.
2022. okt. 20. 05:40
 3/4 anonim ***** válasza:
De, ugyanaz a kettő, azért hívják "lágy erőkkel dolgozónak" is, mert kisebb a súrlódás, a gumik hiánya miatt. Így sokkal kisebb erőkkel tudja hatékonyan mozgatni a fogaid (egyébként nem a kis pecek rögzíti, hanem azzal lehet kinyitni a brakettet és maga a brakett rögzíti az ívet, abban fut, emiatt kisebb a súrlódás, hiszen szinte lebeg az ív). Egyébként gyorsabb is a kezelés (nekem 1 év volt, hagyományossal min. 2 lett volna és árban nagy különbség nincs). Nekem ritkán fájt csak, teljesen kibírható volt. Nem is terheli meg annyira a fogakat, kisebb a komlikáció esélye.
2022. okt. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nekem se fáj hála ég, kicsit érzékeny
2022. okt. 24. 20:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!