Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog körül begyulladt...

Bölcsességfog körül begyulladt ínyre van otthoni megoldás?

Figyelt kérdés

Sziasztok, pár éve a jobb felső bölcsesség fogamat kihúzták, mert szájzárat kaptam.


Volt röntgen, tehát a jobb alsó a doki szerint nem igazán árthat. Nem megy neki a fogaimnak sem.


Évente egyszer egyszer az ínyemet feltöri és begyullad, egy hétig kellemetlen majd elmúlik.


Félig van csak kint és most nagyon begyulladt gyakorlatilag rádagadt a fogamra az ínyem. Alapjáraton nem mondanám túl fájdalmasnak, de kellemetlen főleg fogmosáskor. Evésnél nem zavar.


Mit tehet itthon vele? 3 napja tart. Ha jól tudom antibiotikumot kapnék rá első körben dokinál, de még várnék pár napot, hátha a szokásosan elmúlik majd.


Mi az ami itthon segíthet esetleg?

A bölcsességfogamon kívül nincs gond a fogaimmal és az ínyemmel, igy a fogorvosoktól is baromira tartok, nyilván nem vagyok hozzájuk edződve :)



2022. okt. 21. 06:23
 1/7 anonim ***** válasza:

-Mosni fogkefével a gyulladt ínyt. Akkor is, ha fáj.

-Klórhexidines szájvízzel öblögetni

2022. okt. 21. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm akkor így teszek. Remélem javulni fog.
2022. okt. 21. 08:17
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát én erre azt mondanám hívd fel a fogorvost lehet csak össze adódott az időjárás és a növekedése a fognak. De ha pár napon belül nem múlik feltétlenül vissza kell menni, fel lesz nyitva. Lehet nem tud áttörni a fog , ha ezt így hagyod biztos húzás lesz csak akkor nem fog segíteni az érzéstelenítő.
2022. okt. 21. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Alapból úgy vagyok vele, ha keddig semmi javulás akkor elmegyek dokihoz. Igazából már évek óta áttört tehát a teljes felülete előbukkant, de mivel nem nőtt ki zeljesen, alacsonyabban van az utolsó fogamnál így az álkapocs végénél az íny kicsit rálóg ez szokott olykor bedagadni, gondolom, ha alászorul a kaja. Most nyilván nem sikerült jól a fogmosás :( Ha innen nézzük akkor felnyitás nem szükséges, antibiotikum viszont valószínű. Még nem huzatnám ki, ha rövid időn belül újra begyulladna, akkor mindenképp kiszedetem. Na de a doki majd eldönti mivel járok jobban, bár most azért bízom benne ez még doki nélkül megoldódhat. Komolyan mázlim van, hogy bal oldalon nincs bölcsesség fogam se alul se felül, a doki legutóbb el is csodálkozott, mert ritka, hogy egyoldali hiány van, az gyakoribb, hogy vagy felül vagy alul nincs.


Minden esetre köszönöm, hogy írtál, lehet valóban doki lesz a vége.

2022. okt. 21. 09:02
 5/7 anonim ***** válasza:
A gengigel gél biztosan helyrehozza (de elég drága cucc).
2022. okt. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de addig fogja csesztetni a mellette lévő fogadat, míg végül megunod a fájdalmat is ki fogod szedetni. Én is halogattam évekig, néha fájdogált, de nem annyira, hogy túlságosan foglalkozzak vele. Aztán nyár elején úgy elkezdett fájni, hogy kénytelen voltam elmenni a fogorvoshoz, ahol egy panoráma röntgen után megállapították, hogy muszáj kiműteni. Azóta a másik oldalon is kiműttettem, mert elkezdte ugyanazokat a panaszokat produkálni.

A bölcsességfogról tudni kell, hogy ha nem is okoz panaszt, egy idő után elkezd szuvasodni, ugyanis annyira hátul van, hogy a fogkefével sem tudod rendesen tisztítani, így elkerülhetetlen, hogy elkezd romlani.

2022. okt. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Röntgen már volt róla, akkor azt mondta a doki, hogy nem szükséges kihúzni. Legalábbis a többi fogam nem bántja. De ez a galád valahogy nem akar elférni így az arcom útba van neki. Már eldöntöttem, ki fogom szedetni. Most amúgy sokat javult, de még mindig nem húzódott teljesen vissza az ínyem. Megvárom míg kicsit helyrejön...meg megjön a fizi aztán kiszedetem.
2022. okt. 25. 14:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!