Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzáskor középen a csontot...

Foghúzáskor középen a csontot bent hagyta a doki, hogy az implantátum beépüljön, viszont 10 napja foghúzás után is fáj a helye. Van aki szintén így járt?

Figyelt kérdés

Bal alsó 6-os (3 gyökeres fog), kettévágva jött ki egyben. Viszont másnap öblögettem már, illetve 3. nap ettem tejterméket is. Vélhetően elfertőződött, most kaptam rá antibiotikumot, illetve folyadékot tolt bele a doki a lukba és kaptam gyógycsíkot vagy mit. Ez volt 4 napja, de ennek ellenére nem javulok. Főleg lehajoláskor, illetve akkor fáj, mikor étel/ital érinti a helyet. Minden étkezés után puha fogkefével tisztítom az egész fogsorom és a helyét is, már nem öblögetek semmivel sem.

Kajára figyelek, hogy mit eszek. Röntgen készült, csontgyulladásom nincs.

Azt mondta a doki, ha nem javulok, akkor kicsippenti azt a csontot, de ő ilyennel még nem találkozott, és így nehezíti majd a fogbeültetést is.

A fog egyébként letört, gyökérkezelt, de ennek ellenére is gyulladt, és fájó fog volt.

Szerintetek mit tegyek? Várjak még? Menjek más dokihoz, vagy menjek vissza, és középen azt a csontot vágassam ki?



2022. okt. 24. 11:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

"másnap öblögettem már, illetve 3. nap ettem tejterméket is"

Szerintem tartsd be az orvosod utasításait és mindent aszerint tegyél, ahogy ő javasolja. Felesleges másik dokit keresni, máshol is tilos húzás után öblögetni és tejet fogyasztani.

2022. okt. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, tilos, ő mégis azt mondta, hogy masnap már lehet öblögetni. Rá se nézett a fogamra, csak ha már erőszakoskodtam. Nem nagyon bízom már benne.
2022. okt. 24. 15:26
 3/4 anonim ***** válasza:
Azóta javult?
2022. nov. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Voltam másik dokinál (plusz pénzért), aki csinált panoráma röntgent és megkocogtatta a fogaim. Kiderült, hogy a kihúzott fogam mellett és felett lévő fogam belobbant, tömött fogak, de úgy elég nagyok a tömések és lehetséges, hogy gyökérkezelni kell őket. Tehát nem a kihúzott fogam fájt igazából, hanem a mellette és felette lévő 2 fog (tehát 3 fog is). ilyenkor ez a jelenség előfordul a doki szerint. Tipikus tünet, mikor mozgás, lehajlás, gyaloglás van, akkor érezni a fájdalmat.


Amúgy a kihúzott fogamnál középen kilóg picit a csont, úgyhogy a gyógyulás elég érdekesen alakul, de remélem, így az implantálás könnyebb lesz.


(Aki kihúzta a fogat, nem mentem vissza hozzá, mert nem hallgatott meg és nézte meg, mi is a baj. No comment.... :/ )

2022. nov. 5. 11:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!