Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyire fáj egy gyökérkezelés...

Mennyire fáj egy gyökérkezelésre szoruló fog?

Figyelt kérdés
Van egy tömött fogam, mikor betömte a doki mondta, hogy nagyon pici lyuk volt csak. Mostanában bele nyilal, és fájdogál, de annyira azért nem, hogy fájdalom csillapító kelljen. És nem is fáj folyamatosan. Úgy tudom a gyökérkezelésre szoruló fog annyira fáj, hogy aludni sem lehet tőle. Akkor ugye az enyém nem olyan?
2010. szept. 28. 13:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Változó, nekem volt már olyan fogam is, ami egyáltalán nem fájt, és csak a röntgenen derült ki, hogy be van gyulladva a gyökere. De amúgy ezer dolog miatt nyilalgathat a fog, nem csak a gyökérgyulladás miatt. Lehet, hogy csak érzékeny hidegre vagy melegre, vagy az így van begyulladva körülötte egy kicsit. Vagy nekem pl. időjárási frontoknál is előfordul, hogy egy-egy percre fájdogál valamelyik fogam.
2010. szept. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
nekem tömés után volt hogy begyulladt a fog. nem akarlak riogatni, de olyan pokoli fájdalmat még nem éltem, a falat kapartam és sírtam kínomban. két Algopiryn segített annyira hogy valahogy megmaradjak. aztán a doki megcsinálta a gyökérkezelést, az nem fájt, előtte adott érzéstelenítőt.
2010. szept. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 <b>Chuck Norris</b> ***** válasza:
74%
Miután az én fogam betömték néha rájött a fájhatnék, főleg reggel és este, de vettünk szenzodűűűn (nem így kell írni csak fejből nemtudom sry) fogkrémet, és 1 hét után elmúltak ezek a kisebb fájdalmak is. Van gyökér kezelt fogam is, az valami hihetetlenül fájt gyökérkezelés előtt. Szerintem vált fogkrémet, és ha nem segít irány a fogorvos és ott kérj tanácsot, gyökérkezeléstől 2-3 éven belül sza*rrámegy a fog.
2010. szept. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igen ezért nem is szeretném ha gyökérkezelnék a fogam. Elmexet használok, de nekem az érzékenységen nem javított, inkább azért használom mert véd a fognyaki szuvasodás ellen. Holnap megyek fogászatra, de azt nem engedem, hogy gyökérkezeljék. Azért annyira nem fáj. De ez elég érdekes, mert amíg nem volt betömve, nem is fájt,csak azért csináltattam meg, hogy ne romoljon tovább. Mióta betömte, azóta fáj. Lehet valamit elcseszett.

Köszönöm a válaszokat.

2010. szept. 28. 14:52
 5/10 <b>Chuck Norris</b> ***** válasza:
jaja nekem is pont ugyan ez volt :D gondolom kell 1 kis idő amíg megszokja a fog vagy nemtudom.
2010. szept. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
és neked mennyi idő elteltével szünt meg a fájdalom a tömés után? Nekem 1 hónapja tömték.
2010. szept. 28. 15:06
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"gyökérkezeléstől 2-3 éven belül sza*rrámegy a fog."


Azért ez nem egészen igaz. Két gyökérkezelt fogam is van, egyiket 12, másikat 15 éves koromban kezelték. Most 38 éves vagyok, és mind a két fogam a helyén van a benne lévő fogszínű töméssel együtt.

2010. szept. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%
Nekem pl egyáltalán nem fájt magátol az a fogam amit gyökérkezelni kellett most, csak ha rajta ettem, de nem is volt semmi komoly baja, csak mélyen lyukas volt.
2010. szept. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A gyökérkezelést meg nem kell visszautasítani, és tiltakozni ellene. Legalább megmarad a fogad, ha csak 2-3 évre is, de ez hülyeség, mert sokkal tovább bírja az.

Attól mert valakiknek 2-3 év múlva tönkrement a gyökérkezelt foguk, még nem kell ám általánosítani.

2010. szept. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
nekem nem csak ő mondta, hogy nem bírja sokáig a gyökérlezelt fog. Többen is mondták már, hogy elég hamar elporlad az egész.
2010. szept. 28. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!