Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelt fogam már hónapok...

Gyökérkezelt fogam már hónapok óta fáj, már a hatodik gyógyszeres tömést kapja. Mi baja lehet?

Figyelt kérdés

Minden reggel magasnak érzem, ha ráharapok akkor fáj, gondolom alatta begyulladt az íny, vag a fogágy, nem tudom hogy hívják. Két fogorvos is kezelte, mindegyiknél fájt, most van benne a hatodik gyógyszeres tömés, de nincs változás. Kocogtatásra is érzékeny, fáj, de ha "bemelegítem" akkor elmúlik. tehát ha rágok vele akkor egy ideig jó, aztán másnap reggelre megint magas és fáj.

Amikor azzal a csökércsatorna reszelő tűvel reszelgeti a fogorvos akkor sokat szagolgatja, és mondja, hogy furán büdös. Mint írtam, már 6. gyógyszeres van benne, nem változik.

Van még remény?

Kihúzatni nem akarom, nincs annyi pénzünk, hogy pótoljuk.


18F


2022. nov. 6. 00:04
 1/4 A kérdező kommentje:
Az a bajom, hogy rettentően fáj az is, ha a tisztító tűvel belenyúl a gyökércsatornákba és leér az aljára. Rettegek már a következőtől, ami 3 hónap múlva lesz, muszáj lesz kérnem érzéstelenítőt, pedig jó lenne mondani, hogy fáj-e. Legutóbbinál szó szerint kiugrottam a székből, amikor érzéstelenítő nélkül nyomta bele a tömőanyagot és leért az aljára. A könnyem kicsordult úgy nyilallt bele a fájdalom.
2022. nov. 6. 00:07
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem ilyenkor a gyökércsúcs el volt ferdülve, így szájsebészhez kellett mennem rezekcióra - az megoldotta a dolgot, igaz brutális volt a művelet
2022. nov. 6. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Lehet rezekálni kell, vagy kihúzni, ilyen fogat nincs értelme megtartani, de szájsebészhez kellene elmenned.
2022. nov. 6. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is a rezekció jutott eszembe, vagy pedig könnyes búcsú. Van, hogy nem tudnak egy fogat meggyógyítani. Melyik fogról van szó?
2022. nov. 6. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!