Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kedden felragasztották a...

Kedden felragasztották a koronát a hatodik fogamra, de nagyon nyomja a felette levő fogamat, mikor összeharapok. Már attól félek, hogy ki fog esni a helyeről. Nem tudom becsukni a számat sem. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Már vagy 10-szer voltam emiatt az egy korona miatt. Annyira nagyon elegem van, hogy hihetetlen. Átkozom a napot, amikor odamentem. Pedig kibírtam ennél nagyobb fájdalmakat is a fogszabályzóval, de azt tudtam miért van és megérte.

Ilyen fogat ragasztott fel, ami a képen van, viszont az én fogaim nem ilyenek:

[link]

Teljesen más alakú a fog, mint a mellette levő 7-es. Legalább 4-5 miliméterrel magasabb és nincs mélyedés középen, mint a többi fogamon. Vettek le mintát és nem értem egyszerűen.

Mindenhol csak a szabvány fogakat csinálják? És akinek nem olyan? Mr vagy 3-szor csiszoltattam belőle, de ugyanaz a helyzet.

Nagyon félek, hogy a fognak amit nyom valami baja lesz.

Nem azért szenvedtem ennyit a fogszabályzóval, hogy rá 2 éve egy korona tegyen tönkre mindent. Nem ugyannál az orvosnál csináltattam...

Azt hittem, hogy megcsinálják, rá pár napra felragasztják és kész. Ha tudtam, hogy ez lesz bele sem vágok. November elején kezdtem el miatta járni. Először lecsiszolták, majd rá egy hétre csináltak egy koronát. Az nem lett jó, mert nem tudták felragasztani, rá még egy hétre lett az újabb. Az a mostani. Már 2-szer voltam csiszoltatni legalább. Egy hete ragasztották fel vélegesen, de csak szenvedek vele.

Miért nem lehet olyan fogat csinálni, mint a mellette levő? Vagy miért nem mondták, hogy a hátsó fogra nem csinálnak?


2017. febr. 12. 12:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Addig járj vissza amíg nem lesz jó. Muszáj becsiszolni, különben valóban baja lehet a szemközti fogadnak. Kötelességük megcsinálni.
2017. febr. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy már annyit csiszoltak belőle, hogy kilátszik a fém, mégsem jó. Nyomja a szemközti fogamat ugyanúgy.
2017. febr. 12. 13:48
 3/3 mi a fene ***** válasza:
Addig menj vissza, mig időn belül vagy. Csinálják meg újra,-ingyen- igy nem lehet rágni.
2017. márc. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!