Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyiért csináltatok éjszakai...

Mennyiért csináltatok éjszakai fogszabalyzot? Úgy gondolom engem atvert a fogorvosom. 100.000 ft ot kèrt egy èjjszakai fogszabalyzoert, miközben a vidéki házi fogorvosom ugyanezt 30.000 Ft ért vàllana. 34/ ff.

Figyelt kérdés

A történet:

2 és fél évvel ezelőtt elmentem egy pesti ismerős által ajanlott pesti fogorvoshoz, aki több mint 400 ezer ft ért csináltatott nekem egy ejjel-nappali fogszabit, amit kb 3 hónap után levett.( nem voltak durván kiallo fogaim). DE a 3 hónapot akkor is keveseltem, főleg ,h amikor levette ,utána se lett éppen tökéletesen egyenes.Azt,kb 1- másfél èv után èreztem( láttam), h a 2db fog, ami miatt anno a fogstabalyzast választottam szinte kb ugyanúgy vissza ugrott ahogy volt. Erre elmemtem a fogorvoshoz. Azt hittem h garancianialisan vissza teszi rá a nappali fogszabit. Hát nem .Adott egy éjszakai fogszabit, amit azt mondta h viseljek kb fèl évig. Ez az éjszakai fogszabi mondanom se kell, de nem sokat èrt.+ EZERT az éjszakai fogszabiert most mèg 100.000 Ft ot követel. Hát nem! Ugyerzem becsaptak.

Vki hasonló tapasztalat?



2022. nov. 9. 14:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is 100 körül volt.. Attól még, hogy van aki olcsóbban megcsinálja nem hiszem, hogy jobban is csinálná. autószerelőknél is van ilyen.
2022. nov. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
7%

34 éves korban a fogszabályzó már nem sokat ér.

Ezt gyermekkorban kellett volna megcsináltatni.

2022. nov. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
2.Volt gyermekkoromban is. Éjszakai évekig. A bal 1/2 àll(t)ki minimálisan ,azt szeretem volna ha teljes szimmetrikus lesz
2022. nov. 9. 14:28
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A kerdes felrevezeto, de ha elolvassatok a leirast, a kerdezo kokemnyen at lett vagva szerintem. 3 honap utan levenni a fogszabalyzot? Meg tiniknel is ritka az 1 ev alatti kezeles, de felnottkent mar a fogszabalyozas ketszer-haromszor annyi ido, mint gyerekkent, nehezebb mozgatni a fogakat.

Az ejszakai amugy valoban semmit nem fog erni igy, azt altalaban a fogszabalyzo utan kell hordani x evig, hogy szepek maradjanak a fogak.

2022. nov. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
76%
Pesten nem ritka, ha túláraznak valamit, mert az a téveszme él a fejekben, hogy ami drága, az jó és minőség, ami olcsó, az pedig ócska vacak. Vidéken, ahol jobban tudják, hogy mi mit ér, nem bírnák eladni azt a satnya zöldséget és azt az éretlen szilvát, amit Pesten simán megvesznek a diplomások, bankigazgatók, mert fogalmuk sincs, hogy milyen a jó. Itt ezt tanulópénznek tekintik, ha rájönnek, hogy rossz boltot csináltak.
2022. nov. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát maga az ára rendben van de az, hogy levették 3 hónap után.

Nekem 3 éve vették le és 3 évig volt fent. Maga a fogszabályzó 150-150 volt állkapocsnként, a havonta történő állítas az olyan 10-15 közt mozgott. Az éjszakaim (alsó felső) és a 2 retainer ( kis drót belül az első fogakra) volt 70 vagy 80 ezer. De ennek 3 éve, Székesfehérváron jártam orvoshoz.

2022. nov. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!