Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Milyen szájvizet használjak...

Milyen szájvizet használjak mandulagyulladásra/mandulakőre?

Figyelt kérdés

Van kifejezetten gyógyszeres hatású szájvíz rá?


Vagy listerine?

Abból azt hallottam, hogy az alkoholos csak mégjobban kiszárítja és ront a helyzeten, ezért használjak alkoholmentest.


Viszont a háziorvosom azt mondta, pont hogy az alkoholos kell a fertőtlenítő hatása miatt.


Akkor mi az igazság? Mit használjak?


2022. nov. 10. 00:19
 1/4 anonim ***** válasza:
2022. nov. 10. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mandulagyulladásra inkább antibiotikum kell, legalábbis nekem mindig azt írnak fel.

A mandulakő nekem az alkohol mentes szàjví ztől szünt meg néhány éve.Azzal őblögettem a torkom,azóta nincs mandulakő,pedig hetente szedtem ki a torkomból.Azóta a leheletem is rendben van.Nincs szájszagom.

2022. nov. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


2-es, és napi hányszor hány másodpercig gargalizáltál az alkoholmentessel?


Én most reggel este egy fél percig szoktam, valami javulás elindult már feleakkorák a manduláim. Érdemes napi 3x vagy többször is?

2022. nov. 17. 08:47
 4/4 anonim ***** válasza:
Én alkohol mentes Listerinnel gargalizáltam, reggel -este 1-másfél percig,de ha otthon voltam 3x is csináltam 1 dl-el.A szájvízhez tettem kevés langyos vizet és gargalizáltam amíg el nem fogyott.Teljesen leengedtem a gégémig,úgy mostam át a torkom.Kb.6-8 hónap alatt szünt meg a mandulakő,de azóta sincs.Neked hol van a kő,a manduláidba vagy a torkodon?
2022. nov. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!