Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért lyukad tovább a tömött...

Miért lyukad tovább a tömött fogam?

Figyelt kérdés

Régen volt tömve a fogam, s most kb rá egy évre kezd lyukadni

Most megyek majd dokihoz megcsináltatni

Nem tudjátok mitől lehet?

Este mindig mosok fogat, reggel is néha(ha később kelek és nincs időm akkor csak beveszek egy rágót)

Lehet hogy ez okozza?

A normális válaszokat előre is köszönöm



2022. nov. 14. 06:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Rossz az etrend. Savasit meg elvinja az asvanyi anyagokat!!!
2022. nov. 14. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Függetlenül attól, hogy a fog tömött-e vagy "eredeti" minden esetben elengedhetetlen a megfelelő szájápolás.


Az is előfordulhat, hogy maga a tömést végző orvos végzett silány munkát.

2022. nov. 14. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Cubina ***** válasza:

A rágó és a ragadós cukorkák (mentos és társai) kiszedik a tömést a fogból, saját tapasztalat. Először nem értettem, hogy hová tűnnek a tömések vagy miért van hiány/luk, amikor nemrég csinálták meg. Aztán rájöttem, hogy a rágó szépen kirángatja a töméseket, főleg a régebbieket.

Akkor is moss fogat, ha későn kelsz fel, naponta kétszer kötelező. Ezt nem lehet rágóval helyettesíteni, és ahogy írtam, az kiszedi a tömést.


Tic-tacot vagy más mentolos szopogatós cukorkát eszegessél, de ne a fogmosás helyett. :)

2022. nov. 17. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!