Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hány fogad hiányzik?

Hány fogad hiányzik?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Nekem ki lett húzva két fogam hátul. Jobb oldalt a felső első nagyörlő. És baloldalt felül szintúgy az első nagyörlőm. Sajnos teljesen eltörtek, így muszáj volt kihúzni őket. :( De egyébként ápolom rendesen a fogaimat. Ezeket egészségügy szempontjából kell pótolnom?


Nektek hány hiányzik? Vagy mennyi van pótolva?


19/L



2022. nov. 16. 00:22
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
És mi van ha nincs rá pénzem? Hisz sajnos anyagilag nem úgy áll a családom. És én még diák vagyok, nem dolgozom.
2022. nov. 17. 11:39
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Gyűjts rá, az ember egészsége minden pénzt megér. Nekem a fogaim kétharmada tömve van, elöl van egy koronám (egy baleset miatt kitört egy fogam), és van egy implantátumom is. Erről itt olvashatsz:

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__fogak-szajapolas__1..

2022. nov. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
2, mert az egyik annyira szétrohadt, hogy magától ketté tört, egyik része ugye kiesett, a többit próbálták megmenteni, de végül az is csak darabokban jött ki, mikor már ki akarták húzni... plusz egy bölcsességfogamat kihúzták, mert teljesen oldal irányba nőtt...
2022. nov. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Magán fogászatra nincs pénzem, ezeket államaiban huzaztam ki, de rohad a többi fogam is, csak pótoltatni úgyse lenne pénzem, úgyhogy legalább addig ne legyek fogatlan... Mire azok is szétrohadnak, hátha már olyan anyagi helyzetbe kerülök (azt hiszem, jó úton járok), hogy fog telni implantátumokra.
2022. nov. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
*húzattam
2022. nov. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
2 hiányzik és 5 tömött 23 évesen.Szintúgy nagyörlők hátúl.Nekem is fogszabim lesz,megoróbáljuk zárni a rést bölcsesség fogakkal.Ezután már csak implantátum maradt,máshogy nem nagyon lehet 7-est pótolni hátul...
2022. nov. 21. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
32 vagyok, egy sem hiányzik, de az egyiket most próbálják megmenteni. Valószínű, hogy ha sikerül is, pár évig bírja majd csak. Van néhány gyökérkezelt fogam és eddig 1 korona, hamarosan 2 lesz valószínűleg.
2022. nov. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:
100%

34 éves vagyok és a hátsó fogaim a 3 terhességem után mind tönkrement. Több kettétört a semmiből és emiatt ki kellett húzni, a többi meg tömve van. Az elsők maradtak csak jók.

Sajnos a gyerekek az összes kalciumot elszívták, hiába szedtem a vitaminokat...

2022. nov. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Mind
2022. nov. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos már 3 fogam hiányzik, mert kiskoromban nagyon hanyag voltam, ellenben az édességet, különösen csokikat és cukorkákat állandóan ettem. Most is édesszájú vagyok, de elkezdtem egy pár éve nagyon vigyázni a fogaimra, vettem elektromos fogkefét, szájvizet is mindig használok. Nem tudom, hogy lehetett volna megelőzni, talán ha a szüleim jobban elmagyarázták volna, hogy vigyázzak a fogaimra, akkor jobb lett volna. De tőlük is azt láttam, hogy sokszor elmarad 1-1 reggeli vagy esti fogmosás, nekik is elég rosszak a fogaik. Az én fogaim is már kiskoromban tömöttek voltak, már amikor sikerült elvinniük fogorvoshoz, mert nagyon féltem tőlük.
2022. dec. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!