Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért lyukad ki minden fogam?...

Miért lyukad ki minden fogam? Mit tegyek hogy ne lyukadjanak ki?

Figyelt kérdés

Sziasztok, hát azért is vagyok nagyon elkeseredett mert nagyon fiatal vagyok(jövőre kezdem a középsulit), és egyszerűen nem tudom mit tegyek

Majdnem az összes fogam lyukas, jó azért nem de elég sok, ezek még kezdetlegesek szóval majd szólok anyumnak hogy kérjen időpontot fogászatra

A hátsó felső és alsó fogaim már voltak tömve, de ugyan úgy most kezdődik látszani mintha továbblyukadnának :(

Mosok fogat reggel meg este, a nővérem ugyan ennyiszer mos és neki mégsincs lyukas foga(tömve volt már neki)

Nagyon szomorú vagyok és nemtudom mit csináljak, nem akarom hogy mindig kilyukadjanak :(

Akik járnak/jártak hasonló cipőben azoktól kérdezném(mások is írhatnak), hogy nektek mi lett a megoldás?

Kérlek szépen válaszoljatok!



2022. nov. 16. 14:07
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
97%
Ne igyál cukros italokat (kóla, kávé, tea stb) Nekem ez sokat segített.
2022. nov. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Hát köszi a tippet :) akkor mostantól nem fogok
2022. nov. 16. 14:31
 3/26 anonim ***** válasza:
12%

Na jól figyelj. Olyan dolgot fogok neked mondani, amit egy hazug fogorvos nem fog.


A fogápolás másodlagos. Az étkezés számít csak.

Ezt fogok enni:

-zabkása, lencsefélék, bulgur, köles hajdina, burgonya.

- nem hőkezelt tejtermékek

- máj, alig hőkezelt húsok

- minden nap egy kanál oliva olaj vagy bármilyen állati zsíradék, csukamájolaj

- kezeletlen tejből készült kefir


Amit NEM ehetsz:

- fehér lisztek, tészták


Fogat parajdi sóval, aloe géllel, szódabikarbónával kevert pasztával moss.


Továbbá rendezz minden traumát ami abból adódik, hogy valamit nem tudtál megharapni, lenyelni stb (mentális okok)


Rendbe fogsz jönni.

2022. nov. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
80%

Elképzelhető sajnos, hogy genetika, lehet az is, hogy a nyálad minősége darálja a fogakat. Nekem például túl savas a nyálam, és hiába mosnék fogat napi ötször, akkor is kopnának. Nekem saverózió nyírbálja a fogaimat, az talán még rosszabb, mint a lyuk, egyszerűen évről évre kopnak lefele, míg végül csináltathatok majd magamnak egész fogsor koronát, nem olcsón. Nekem kifejezetten tanácsolta a fogorvos, hogy ne is mossak olyan sűrűn fogat, mert az erős dörzsölés is koptatja.


Nem biztos, hogy nálad is ez a hiba, de ami talán a legfontosabb, hogy ne igyál energiaitalt. Az a leges legkárosabb a fogakra, még a kólánál is rosszabb. Ihatsz más üdítőket, de ha teheted, inkább szívószállal, úgy kevésbé találkozik a fogaiddal.

2022. nov. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
33%

Ez részben genetika, sajnos azzal nem sok mindent tudsz csinálni.

Használj rendszeresen fogselymet, fogköztisztítót, azok is segítenek valamennyit.

2022. nov. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

3as, köszi a részletes választ :)) hát negpróbálok jobban odafigyelni az étkezésre is!

4es, az rossz lehet :(( egyébként szénsavas üdítőket ritkán iszok, leginkább vizet szoktam meg szörpöt(amit ugye vízben kell oldani) és kb ennyi

Ez a szívószálas dolog tök irónikus, mert pont rá vagyok szokva a szívószálra :D csak azért iszok azzal mert a szám folyton kiszárad, s ha bekenem és iszok akkor lemossa az ajakbalzsamot hihi

Na mindegy, nagyon köszönöm a válaszokat, hálás vagyok hogy segítetek :))

Esetleg ha fogselymet, szájvizet használnék? Ugye a fogselyem a fogközekre, a szájvíz meg megöli a káros bacikat, segítene valamennyit?

2022. nov. 16. 15:05
 7/26 A kérdező kommentje:

5ös, igen, lehetséges hogy genetika :((

Azért megpróbálkozok a fogselyemmel+szájvízzel

A fogköztisztító kefe van itthon, csak az kb egy fogam közé se fér be, szorosan vannak :)

2022. nov. 16. 15:07
 8/26 anonim ***** válasza:
83%

3-as válaszát nehogy megfogadd te jó ég... Nyílván számít amit eszel de a ttól még hogy hambit eszel pl nem megy tönkre a fogad. A fogmosási technikán van a hangsúly.

Helyesen legalább 5 percig mossunk fogat, mindkét fogsort azonos ideig.

A fogkefét megdöntve tartjuk a fogakhoz, nem nyomjuk rá a fogra a kefét finoman puhán rá tartjuk és apró mozdulatokkal "seprünk". Nem sikálunk.

Fogközöket is megmossuk, nyelvet is megmossuk. A fognak 3 éle van, azaz minden oldalát körbe kell mosni. Fogmosás elött és után 1 óráig semmi savasat nem ihatsz ehetsz. De annyi dolog van hogy inkább nézd meg ezt a videót.


https://www.youtube.com/watch?v=jB5R7qA6_ZU&t=4s

2022. nov. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm 8as :)))
2022. nov. 16. 16:05
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

A férjemnek mindig gondja volt a fogával. Amire sikerült rábeszélni: fogmosás 3x, váltott fogkefével, fluoridos fogkrémmel. Fluoridos szájvíz (olcsó fajta, a fluorid a lényeg). Néha plakkfestő tabletta (curaprox), patikában kapsz, kiderül, jól mosol-e fogat.


Azóta kevesebb a gond a fogaival. Az étrend is számíthat, mert kb azóta főzök rá én.


Amire nem tudtam rábeszélni: fogselyem, fogkőleszedetés, elektromos fogkefe, meg hogy kérjen tanácsot a fogorvostól, mit tegyen, hogy minél tovább legyen saját foga. Pedig érdemes lenne szerintem.

2022. nov. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!