Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért lyukad ki minden fogam?...

Miért lyukad ki minden fogam? Mit tegyek hogy ne lyukadjanak ki?

Figyelt kérdés

Sziasztok, hát azért is vagyok nagyon elkeseredett mert nagyon fiatal vagyok(jövőre kezdem a középsulit), és egyszerűen nem tudom mit tegyek

Majdnem az összes fogam lyukas, jó azért nem de elég sok, ezek még kezdetlegesek szóval majd szólok anyumnak hogy kérjen időpontot fogászatra

A hátsó felső és alsó fogaim már voltak tömve, de ugyan úgy most kezdődik látszani mintha továbblyukadnának :(

Mosok fogat reggel meg este, a nővérem ugyan ennyiszer mos és neki mégsincs lyukas foga(tömve volt már neki)

Nagyon szomorú vagyok és nemtudom mit csináljak, nem akarom hogy mindig kilyukadjanak :(

Akik járnak/jártak hasonló cipőben azoktól kérdezném(mások is írhatnak), hogy nektek mi lett a megoldás?

Kérlek szépen válaszoljatok!



2022. nov. 16. 14:07
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Köszi neked is 10es, van elektromos fogkefém, de simát használok mert este ugye akkor már alszanak a szüleim és eléggé hangos..
2022. nov. 16. 16:18
 12/26 anonim ***** válasza:
75%

" Fogmosás elött és után 1 óráig semmi savasat nem ihatsz ehetsz "


Ez az kb, ami tarthatatlan szerintem.


Felkelsz reggel, káve + reggeli, után készülődés munkába/suliba. Ezt senki nem tudja tartani, hogy 1 órával előbb keljen fel ezért.


Üres gyomorral meg kevesen vágnak neki, pláne munkába.

2022. nov. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
66%
Érdekes nekem működik , aki nem tudja tartani az ez van. Attól még ez így van. Szájvizet se lehet használni fogmosás után ,sokan ezt se tudják.
2022. nov. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
64%
Lehet kapni olyan fogkrémet és erősítő gélt, ami orvosi hidroxilapatitot (folyékony fogzománc) tartalmaz. Esetleg tehetsz ezzel egy próbát, hogy a fogzománcot erősítsd. Fogorvosnál lehet csináltatni a fogívekre fogsínt, ha valakinek nehéz a gélt felkenni és egy ideig ott tartani.
2022. nov. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
13, mi a rutinod, leírnád?
2022. nov. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
13as, a szájvizet akkor mikor lehet használni?
2022. nov. 16. 17:28
 17/26 anonim ***** válasza:
77%
pl. elmex szájvízre rá van írva, hogy fogmosás után. Én azért jobban hiszek nekik, mint a gyakoris random válaszadónak.
2022. nov. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
0%
A fogmosás másodlagos... Nyugodtan lehet venni a felcukrozott mérgezett fogkrémeket :)
2022. nov. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
17, ezek szerint gondolom mindegyikre rá van írva, és a válaszoló lehet hogy olyat használ amit nem lehet fogmosás után :))
2022. nov. 16. 17:46
 20/26 anonim ***** válasza:
Nekem összejön mert korán kelek hogy minden beleférjen. Be dolgozni ,iszok egy kávét 10kor szájvíz délben ebéd és így tovább. Fogászaton dolgozok. Rengeteg a fogszabályzósfoltos zománcos fogú. Mert nehezen tudják tisztítani a fogakat, kiegészítik szájvízzel. De ez nem jó nem szabad a kettőt kombózni. Amire már rá van írva hogy szabad azt elfogadom hogy lehetn. De szakirodalom és tapasztalat szerint legalább másfél vagy két órát kellene várni fogmosás és szájvíz között. És nem ez nem genetikai folt a zománcon. A genetikait nem tudod lecsiszolni csak kifúrni a szépítéskor és vissza römni. A szájvíz okozta foltot viszont igen , le lehet csiszolni, mert nem a dentinig megy csak a zománcot kezdi meg.
2022. nov. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!