Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért lyukad ki minden fogam?...

Miért lyukad ki minden fogam? Mit tegyek hogy ne lyukadjanak ki?

Figyelt kérdés

Sziasztok, hát azért is vagyok nagyon elkeseredett mert nagyon fiatal vagyok(jövőre kezdem a középsulit), és egyszerűen nem tudom mit tegyek

Majdnem az összes fogam lyukas, jó azért nem de elég sok, ezek még kezdetlegesek szóval majd szólok anyumnak hogy kérjen időpontot fogászatra

A hátsó felső és alsó fogaim már voltak tömve, de ugyan úgy most kezdődik látszani mintha továbblyukadnának :(

Mosok fogat reggel meg este, a nővérem ugyan ennyiszer mos és neki mégsincs lyukas foga(tömve volt már neki)

Nagyon szomorú vagyok és nemtudom mit csináljak, nem akarom hogy mindig kilyukadjanak :(

Akik járnak/jártak hasonló cipőben azoktól kérdezném(mások is írhatnak), hogy nektek mi lett a megoldás?

Kérlek szépen válaszoljatok!



2022. nov. 16. 14:07
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

Hát csak így meg az a baj, hogy 6kor kelek, és 7kor indulok a suliba, szóval sajnos nem tudnék 1/másfél órát várni :/ szerintem még sokan vannak így

Vagy a szájvizet csak 1 nap egyszer vagy ez hogy van? Csak mert este meg lehet oldani

2022. nov. 16. 19:10
 22/26 anonim ***** válasza:
100%
Fogmosások és étkezések között. De nem érzed lepedékesnek a fogad nyelved, nem történik semmi ha nem használod ez csak kiegészítés.
2022. nov. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
79%

Az a baj, hogy sokan fognak sok jó tanácsot mondani, de az egész leginkább a genetikán múlik. Nekem van egy közeli ismerősöm, erről is beszéltünk már. Míg én soha egy reggelt vagy estét sem hagyok ki a fogmosással, használok szájvizet is, nála simán előfordul, hogy esténként egyáltalán nem mos fogat, semmilyen kiegészítőt nem használ, pl szájvíz,fogoselyem, idősebb is nálam és egyetlen foga sem hiányzik. Van néhány tömött és egyetlen gyökérkezelt foga. Az édesanyja 65 évesen még kb. 2 hiányzó foggal, a sajátjaival rág. Nekem ehhez képest már most hiányzik 4 fogam, egy rakás tömött és gyökérkezelt is van.

Ő nem étkezik különösebben egészségesen, nincs megvonva a cukor, a savas bor, alkohol, stb., mégis ekkora a különbség. Nekem a családomban amúgy ez jellemző, szóval már most 40 évesen tudom, hogy én nem a saját fogaimmal fogok nyugdíjba menni, hanem hidak tömkelegével. :(

2022. nov. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Nem tudom.Tesómnak ugyanez.Neki egy foga épített.Az is csak azért,mert kiskorába bekapott egy foci labdát a féjére és ott letört.Napi 1x moss fogat...Nekem meg van 2 húzott és 5 tömött 23 évesen...Nekem most talán már nincs fogkövem,azelőtt sok volt.Amit váltottam,az elektromos fogkefe.Sokkal jobban tisztít számomra. Ilyenre: [link]

Azóta nem sárgák a fogaim se és mondta fogorvos,hogy elég évente 1x fogkövet szedni.Meg fogselyem.Egy fogam azért lyukadt,mert az ételmaradék nem lett kiszedve.Amióta fogselymezem semmi baja.Enbek 6 éve.Szájvíz is jó lehet,ha meg nem megy a fogselyem,fogköztisztitó kefe.Nekem nagyon szorosak hátul a fogaim,emiatt nem tudom használni.Vehetsz magasabb flourid tartalmú fogkrémet is,mert a flourid segít megelőzni a fogszuvsdodást.És NAGYON fontos:ha eddig nem tetted,szokj rá,hogy csak vizet iszol,hidd el nagyon megfogják hálálni a fogaid

2022. nov. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Meg még kérhetsz flouridos kezelést is
2022. nov. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Dobd ki őket a gęcibe
2022. dec. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!