Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogínygyulladást mivel érdemes...

Fogínygyulladást mivel érdemes kezelni?

Figyelt kérdés
A szájvizek tényleg rákkeltőek vagy lehet használni őket nyugodtan?
2022. nov. 17. 15:13
 1/10 anonim ***** válasza:
Lehet használni, ilyenkor kell is, de nem helyettesíti a rendes fogmosást. Gingisollal is lehet ecsetelni vagy szegfűszeg olajjal is hígítva.
2022. nov. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem a Gingisol fogínyecsetelő vált be. A fültisztító pálcikát belemártom és beecsetelem vele, ahol fáj, valamikor pár percre a számban is hagyom a pálcikát. Sajnos köze lehet a fogkőhöz, azt nézesd meg.

Nem olvastam arról, hogy a szájvizek rákkeltőek lennének, egyébként sem ivásra vannak, csak öblítésre. Corsodyl is jó lehet akár.

2022. nov. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hat elsosorban le kell szedetni a fogkovet evente legalabb, ha hajlamos vagy ra, mert ez okozza az esetek nagy szazalekaban.
2022. nov. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!!
2022. nov. 18. 00:10
 5/10 A kérdező kommentje:

2-esnek válasz...(ill. kérdés): kell e még vízzel is öblíteni a szájvíz után.... Vagy nem probléma ha az ember annyit lenyel ami a szájában marad amit nem tud kiköpni (?)

... Mert az előbb vagy utóbb de 'le nyelődik'

2022. nov. 18. 04:19
 6/10 anonim ***** válasza:

5


Mindenmentesek használata esetén biztos nem lesz probléma abból, ha pár csepp lemegy. Van egyébként olyan, amiben olyan gyógynövény van, ami kifejezetten íny erősítésére szolgáló hatóanyagot is tartalmaz. Aztán ahogy más is írta a fogkő leszedetése nagyon fontos, különösen ha valaki nagyon hajlamos rá. Az íny erősítésére szájzuhanyt is szokták javasolni, van olyan, amelyiken külön masszírozó funkció is van.

2022. nov. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!!
2022. nov. 19. 17:48
 8/10 anonim ***** válasza:
Fogkőleszedéssel. Helyes fogmosási technika elsajátításával. Minden más csak tüneti, átmeneti kezelés, a probléma gyökerét nem oldja meg.
2022. nov. 21. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi!! - nekem a felső fogsorom pontosabban a teljes híd... Fogkő szempontjából nem rizikófaktorok ős... Az alsó soron elöl levő néhány fog szokott köves edni... Amit a doktornő le is szokott szedni korábban... Újabban én magam is le szoktam piszkál gatni... Igaz csak a magam maszek módján.

Valójában a felső fogsor omat nem szokta érinteni ez a problémakör... Vagyis konkrétan a fogkő képződés

Korábban is mindig csak az alsó sorból kellett leszedni a fogkövet amikor még nem hideg volt felül hanem a saját fogaim voltak úgy rendesen meg már úgy ahogy

Köszi a hozzászólást a választ!!!

2022. nov. 21. 12:05
 10/10 A kérdező kommentje:
Bocs mikrofonba mondtam... Nem hideg volt hanem hídam volt...
2022. nov. 21. 12:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!