Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Milyen trükköt/tippet/ megoldá...

Milyen trükköt/tippet/ megoldást érdemes kipróbálni fogkorona esetén, hogy ne legyen feltűnően mű hatása?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, amikor a fogínynél kilátszódik a fém váz vagy az alatta lévő elszíneződött fog.


Az én esetem speciális; ugyanis egy gyönyörű, fehér örlőfogam elrepedt, majd gyökérkezelni kellett..

Végül pár héttel a gyökérkezelés után szó szerint korom feketére színeződött.

Erre helyeztek egy fém nélküli kerámia koronát.


De már hetekkel később elkezdett alul egy vékony rétegben átlátszódni az alatta lévő fekete fog, ami így nem esztétikus.

Ráadásul számlát nem adtak a koronakészítés és felhelyezés után. Már több hónapja volt a beavatkozás.


Illetve maga a korona is hatalmas, és vagy 8 árnyalattal fehérebb a saját fogaimnál (pedig azok is szépek, csak nem olyan rikítóak).

Szóval nem merek annyira tele szájjal nevetni, mert nagyon elüt a korona, és teljesen látható, hogy van egy mű fogam.


Akinek volt hasonló tapasztalata, tud megoldást (az elfogadáson túl)? 🙃🙂🙏🏻



2022. nov. 1. 19:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%
KEress normális fogorvost.
2022. nov. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Akinél voltam, egy nagyon igényes fogorvos (de sajnos tényleg nem adott számlát).

Korábban már voltam nála tisztításon, amit nagyon alaposan megcsinált (szintén számla nélkül :/)


Szóval elvileg egy nagyon modern fogklinika, ahol jártam.

De kicsit elszomorított, hogy azt az egy fogat nem tudták úgy megcsinálni, hogy ne legyen kapásból megállapítható, hogy "mű"/be van fedve.


Pedig sok olyan celeb/ismert ember stb. van, akiknek a fél fogsora mű, & mégsem lehet megmondani (csak néha-néha lebuknak, amikor régebbi fotók kerülnek napvilágra róluk). :) Nem tudom, nekik hogyan csinálják, hogy olyan természetes hatású.

2022. nov. 1. 22:01
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy megtört fogat tönkre tud tenni pár hét alatt, akkor nem jó, igényes fogorvos. A fogtisztátáshoz nem kell túl sok tudás, az nem jelent semmit a hozzáértésére nézve.

Tönkrement, megfeketedett fogra nem tesz koronát, az nem alkalmas erre.

Ahol meg nem adnak számlát, ott garantáltan disznóság van, ilyen helyre nem lenne szabad mennie senkinek.


Szóval keress egy rendes, normális fogorvost, aki megpróbál valamit tenni, de szerintem 99%, hogy a fogat ki kell húzni, a legjobb esetben implantáttal lehet pótolni.


Mellesleg a páromnak tényleg az egész felsö fogsora mü, de senki nem mondja meg, sema régebbei képekhez képest nincs eltérés, sem ránézetre nem megállapítható, sem ö nem veszi észre használat során. Magyarul normális, tisztességet orvost kell keresni, aki nem sumákol, meg csal a számlákkal sem, nem pedig ilyen kontárt.

2022. nov. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Igen, az kimaradt, hogy a traumás fog gyökérkezelését egy másik fogorvos csinálta korábban. Csak a kezelés után befeketedett a fog.


Később kerültem másik városba a jelenlegi fogorvoshoz, akihez elkezdtem negyedévente járni általános tisztításra.

Eleinte még adtak számlát (megjegyzem, ez egy iszonyúan drága, és népszerű klinika).

De idővel elkezdtek trükközni azzal, hogy a visszajáró vendégeknek már nem adnak számlát. Így történt velem is az utóbbi időben.


Ez az egy fogam van, ami csúnya, és korona kellett rá. Viszont nekem is van olyan rokonom, akinek pl. egyik foga sem saját, mégsem mondaná meg az ember.

Nálam viszont virít, hogy az az egy fog mű borítású.. 🙄

Pedig egy vagyonba került.:/


Nehéz jó és megbízható fogorvost találni! :)(:


Örülök, hogy a párodnak sikerült! 😊 Ezek szerint van remény.:)

2022. nov. 2. 08:51
 5/11 anonim ***** válasza:
Milyen az a fém nélküli kerámia korona 👑? Kerámia része alatt kell lennie egy fém "sapkának"ha nincs a kerámia törékeny.
2022. nov. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Az enyém alatt nincsen fém. Csak a kerámia.

Ez a legmodernebb verzió állítólag, egy edzett kerámia.


Viszont ami miatt éles, fémes ív jelenik meg a korona és az íny találkozásánal, az a saját fogam. Mert sajnos a gyökérkezelés után teljesen feketére színeződött (pedig előtte nagyon szép, fehér fog volt).

2022. nov. 2. 22:43
 7/11 anonim ***** válasza:
Mennyi idő múlva látszott a fémes ív felragasztás után ?
2022. nov. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Azért kérdezem, mert egy idő múlva ahogy sorvad az íny,

minden betegség nélkül, valamennyire mindenkinek.

2022. nov. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem tudnád lefotózni ?
2022. nov. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Kb. már pár nappal a felragasztás után látszódott. Azt is el tudom képzelni, hogy úgy lett felragasztva, hogy már az illesztésnél kilátszott (csak akkor nem láttam első nap, mert be volt vonva a széle).
2022. nov. 9. 23:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!