Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A bölcsességfogam helyét nem...

Yosmokeadope kérdése:

A bölcsességfogam helyét nem varrták össze miért nem?

Figyelt kérdés
Na tehát nem varrták össze a bölcsességfogam helyét tudni kell róla hogy begyulladt és lázas lettem miatta és levoltam gyengülve de viszont az orvos mondta sürgősen kikell húzni (egyébként ez egy elég jó magánrendelés) meg is történt viszont nem varrta össze és most belemegy az ételmaradék és gondolom az nem valami jó ha belemegy szóval mit csinaljak?

2022. nov. 27. 20:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem tud bemenni a vérdugó miatt, de rágj a másik oldalon.
2022. nov. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
76%
Húzás után nem varrnak. Viszont tejtermék tilos úgy 1 hétig, mosni csak óvatosan, a másik oldalon enni. Ha nem esik ki a vérdugó, semmi bajod sem lesz.
2022. nov. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Honnan tudom hogy kiesik e a vérdugó egyébként nem tudok rágni a másik oldalon mert ott is nő és fáj csak nem merte még kihúzni a fogorvos azt is mert akkor szét lett volna bombázva a szám és enni se tudnék (mondjuk most se nagyon tudok)
2022. nov. 27. 20:48
 4/15 A kérdező kommentje:
Ettem már tejterméket miért ez ekkora baj?
2022. nov. 27. 20:49
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Az a bacik melegágya, úgyhogy még mellőzd pár napig. És rágj középen.
2022. nov. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Egy sima húzás önmagában nem indokolja a varrást.

Az, hogy belemegy ételmaradék szinte kivédhetetlen, nem attól gyullad be a seb helye, hanem attól, ha szétesik a véralvadék és a csont szabaddá válik. Erre pedig biztos elmondták, hogy mi a teendő: ne piszkáld a sebhelyet (ha étel ment bele, akkor sem), ne szívogasd, 3 napig semmivel ne öblögess még fogmosás után sem. Már mindegy, de azért célszerû húzásokra jól lakottan menni, hogy utána ameddig csak lehet, ne egyél, hogy a vér megalvadjon és tudja védeni a sebet. Érdemes kerülni az apró magvas ételeket, esetleg a tejtermékeket (erre evidencia amúgy nincs, de egyes vélemények szerint az erjesztett tejtermékekben lévő bacik is rontják a gyógyulást), dohányozni, alkoholt fogyasztani pedig szigorúan tilos.

2022. nov. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm szépen!
2022. nov. 27. 22:54
 8/15 anonim ***** válasza:
Hát a kaja belefog menni.Ez fix,főleg ha nagyon nagy fog volt.Én nekem nyár elején húzták a 7-est.Annyit tudsz csinálni,hogy 1-2 napot várjál és utánna nagyon óvatosan nagyon lágysörtéjű kefével kilehet vinni a kajamaradékot.Én ígycsináltam.Néha vérzett,de semmi baja nem lett.DE majd ha lehet corsodylozál,azthiszem 1 hét után lehet azt is.Illetve vannak ilyen speciális fecskendők a sebhez,nekem az jól jött volna,azzal is érdemes várni náhány napot,nehogy kividd a vérdugót
2022. nov. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Akkor varrnak ha vágnak is. Sima húzásnál az van amit fennt leírtak. Puha ételeket egyél amit elöl is könnyen meg tudsz rágni. Ne szívogasd mert kijön a verdugó, és óvatosan mosd.
2022. nov. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Mi az a vérdugó?
2022. nov. 28. 18:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!