Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 5 éve nőnek a bölcseségfogaim....

5 éve nőnek a bölcseségfogaim. Még kijöhetnek maguktól teljesen?

Figyelt kérdés

A felső kettő gond nélkül kibújt, az alsó kettő szakaszosan növekszik. Az egyik oldalon 5 éve tart a folyamat és kb. 75%-ban kint van, de még fedi egy kis íny.


A másik oldalon kb két éve indult meg, és eleinte csak az íny kezdett lemenni róla, hogy egyáltalán elő tudjon törni, de ott még a fele sincs kint.


Félévente fájdogál 2-3 napig, 1 hétig. Tudom tisztítani, fecskendővel igyekszem eltávolítani a lepedéket, használok corsodylt, curaproxot időnként, hogy addig se romoljon.


Muszáj húzatni?Elvileg ha van neki hely, segítik az előtörtést egy kis bemetszéssel az ínyen. De hát ezt miből lehet tudni?


(A Dr. Bubók kedvéért jelzem, hogy csak addig kérdem tőletek, amíg nem beszélek egy dokival. :D)


2022. nov. 29. 12:29
 1/2 anonim ***** válasza:
Csináltass egy panoráma röngent, anélkül egy orvos se fog tudni vállaszolni. A röngenen látszik, nem e akadt el a csontban, mert kevés a hely, ha elakadt,nem jön ki. De azt se kell feltétlen bántani, ha nincs vele gond.
2022. nov. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
En kiszedetnem oket amilyen hamar csak lehet, mert hidd el kesobb sokkal nagyobb gondot fognak okozni illetve a tisztitasuk sem konnyu. Sokkal jobb lesz a szajhigieniad bolcsessegfogak nelkul. Ne vard meg mig begyulladt valamelyik, mert ez is elofordulhat arrol nem beszelve, hogy a tobbi fogat is tolhatja. Nekem mind a 4 ki lett szedve es eletem legjobb dontese volt.
2022. dec. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!