Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha van egy fogam, amin mar...

Ha van egy fogam, amin mar 2,5 eve is volt lyuk, de meg mindig nem sokkal nagyobb, de mar neha picit faj, az meddig birja meg?

Figyelt kérdés
2021. jan. 23. 00:32
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ezt látni kéne, plusz röntgent készíteni, ha kétes.


Egy dolog betömni egy lyukat. Sőt, ha sok a szuvas rész, és megnyílik a pulpakamra, még mindig ott a lehetőség a gyökérkezelésre.

Probléma akkor adódik, ha a lyukon kívül még sok sok felpuhult szuvas foganyag van, ami mélyen a gyökér felé, a csontszint alá tetjed. Ilyen estben nem lehet korrekt zárású tömést készíteni, csak húzni lehet.


Megjósolni nem nagyon lehet időkorlátot. Ha ez a szuvasodás egy jól tisztítható felszínen van, nagyobb rá az esély, hogy lassan romlik az állapota, mint mondjuk egy bölcsességfog hátsó felszínén lévőnek, ahová fogkefevel is nehéz beérni.

2021. jan. 23. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ez elég csalós lehet. Nekem két évig volt egy lyuk az egyik nagyőrlőmön. Mivel nem fájt, és igazából csak egy gombostű fejnyi fekete pöttynek tűnt, így nem mutattam meg fogorvosnak.

Nos, már az is hiba, ha két évig nem látja orvos a fogaidat.

KB két év elteltével ez a lyuk hirtelen beszakadt amikor egy "keményebb" falatra, egészen pontosan egy ártatlan kenyér héjra haraptam. Alatta már egy durva nagy üreg szuvasodott. Ekkor már attól is fájt ahogy beszívtam a levegőt. Bármi hozzá ért a fogamhoz, sírni tudtam volna a fájdalomtól.

Rohantam az első fogdokihoz aki fogadott. Azonnal gyökérkezelte, de sajnos nem sikerült megmenteni a fogam. A gyökérkezelés ugyanis, bármilyen ügyesen csinálják is, mindig kétesélyes.

Azóta implantátumom van, szeretem, nagyon szuper, de marha sokat túlóráztam érte.


Ha időben elmegyek fogászatra, akkor egy sima tömést kapok. Megúszom olyan 15-20.000 forint körül, sőt, Sztk-ban ingyen.

De így végig csináltam egy gyökérkezelést, egy szájsebészeti fogeltávolítást, csontpótlást és egy implantátum beültetést. Több mint 400.000 forintot költöttem már erre az egy fogra. Nem beszélve a kivett szabadságokról és juttatásokról, amelyektől a táppénz miatt estem el. (nem minden beavatkozás után tudtam azonnal dolgozni úgy feldagadt az arcom) és a fájdalmakat még nem is említettem.


Hogy a kérdésedre válaszoljak: nem tudhatod mi megy végbe a fogad belsejében. Te egy kis lyukat látsz, de belül lehet nagyobb kiterjedésű is az üreg. A fájdalom nem jó jel, de még időben lehetsz, ha nincs erős fájdalmad.

Ha elfogadsz tőlem egy jó tanácsot, nem azon sakkozol, meddig halogathatod még, hanem minél hamarabb elmész az orvoshoz, hogy még olcsón és fájdalommentesen megúszd ezt.

2021. jan. 23. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!