Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Csontfog alatt nőhet bármilyen...

Csontfog alatt nőhet bármilyen másik fog?

Figyelt kérdés

19éves vagyok, a napokban vettem észre, hogy a bal alsó szemfogamnál felsértette valami az ínyemet, elsőre azt hittem begyulladt, vagy valami hólyag van ott, de mint ha egy kis szemfog akarna ott kinőni, már egy kis része kint van, és most a jobb alsó szemfogam alatt van egy kis dudor, ami azért tud fájni ha valamivel érintkezik, szintén fogalmam sincs mi lehet az, de mivel fogszabályozót viselek, és alul pont kifele tolja a fogaim, lehet hogy a fogam alja miatt van ott dudor?

Volt olyan ismerősöm, akinek mind a 4 oldalon plusz 1 foga volt, azonban neki már 12éves korában is kinőtt mind



2022. nov. 30. 22:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehetséges az is, hogy a jelenlegi szemfogaid valójában tejfogak, csak a maradó csíra nem fért ki/rossz pozícióban volt. A fogszabályzással pedig helyet csinált neki a fogorvos - bár erről nyilván tájékoztatnia kellett és látnod kellett volna a kezelési tervben.

Plusz fog (számfeletti vagy csapfognak hívják) esetében is ugyan ez a helyzet, mivel a röntgenen látszódnia kellett - mondjuk szimpla röntgen esetében (és nem CBCT) előfordulhat hogy takarásban volt.

Amikor legközelebb mész a fogorvoshoz állításra, kérdezz rá.

2022. nov. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Látatlanban nyilván tippelgetek, de ez így elég valószínűtlenül hangzik.


Lehet #1-esnek van igaza. De mivel az íny felsértésével egy időben jött elő ez az érzésed, túl véletlen az egybeesés.


Az állcsontnak a fogak körül ilyen hullámos a lefutása:

[link]

Lehet, hogy megsérült, picit begyulladt, a csont pedig "dudoros" ott, és az tűnik úgy, mint ha jönne ott egy új fog.

2022. dec. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Fogszabályzásnál ha nem jó erőkkel dolgoznak, ki lehet dönteni a fogat annyira, hogy a gyökér része a fognak kibukik a fogmederből. Ez ritka, súlyos eset. Nem akarlak megijeszteni vele. Tudsz képet küldeni? Ott azért látszana nagyjából mi a helyzet!
2022. dec. 2. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

[link]

Elvileg az lenne az, ami az ujjam alatt van

Elég nehéz hozzáférni, így nagyon lefotózni se tudom rendesen

2022. dec. 11. 18:28
 5/6 anonim ***** válasza:
Ebből elég nehéz bármit is látni. Az ujjadtól nem látszik semmi, hogy mi lenne alatta, a másik oldalon viszont látszik egy fog csücske az ínyben. Ennyiből viszont nem lehet megmondani, hogy számfeletti fog-e vagy egy maradó, aminek nincs helye előtörni. Kérdezd meg a fogorvosodat!
2022. dec. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

hát az ujjammal próbálom mutatni hogy hol van, aminek van egy kis fehér körvonala, középen meg egy kicsit sötétebb valami

csak hát úgy nem tudom lefotózni hogy berakom a számba a telefont :'D

2022. dec. 11. 22:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!