Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ez esetben hatásos volt az...

Ez esetben hatásos volt az idegölő?

Figyelt kérdés

Szóval elmentem egy nagyon fájós gyulladt foggal 3 héttel ezelőtt a fogorvoshoz. Gyökérkezelni kell.


Akkor 2 érzéstelenítő mellett ki tudta fúrni. Viszont vérzett így nem tudott gyógyszeres tömést alkalmazni és antibiotikumot írt fel.


Elszedtem az antibiotikumot, egy hét múlva visszamentem. A fogorvos viszont még mindig nem tudott hozzányúlni egy bivalyerős érzéstelenítő mellett sem így idegölőt tett bele és azt mondta ezzel 2 hetet várjunk. Ha viszont 1-2 nap múlva fájni fog menjek vissza. Azonban nem fájt, rágni is tudtam rajta így nem hívtam vissza.


Azonban 2-3 nappal ezelőtt amikor csokoládét rágtam rajta vagy nagyon hideget ittam akkor érzékenynek éreztem. Közel sem fájt annyira mint ezelőtt és ha nem éri mechanikai behatás akkor egyáltalán nem fáj de ha cukrosat rágok rajta vagy nagyon hideggel érintkezik akkor picikét fáj. Én már pénteken vissza nem hívtam a fogorvost mert ma telt le a két hét és már úgy voltam vele kivárom mostmár.


Szerintetek ez alapján hatott az idegölő? Normális, hogy hidegre vagy édesre érzékeny maradt a fogam vagy teljesen érzéketlennek kellene lennie?



2022. dec. 5. 08:33
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jó lesz most már.
2022. dec. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
#1 Valóban jó volt, egyetlenegy gyökércsatorna volt ahol még nagyon erősen fájt, ahogy kigyökerkezelte de nem adott rá érzéstelenítőt.
2022. dec. 5. 14:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!