Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelés vagy foghúzás?

Gyökérkezelés vagy foghúzás?

Figyelt kérdés
2hete letört a fogam fele. Szuvas volt.1 hete Betömte az orvos de már akkor vaccilált a gyökérkezelésen . Azt mondta ha fogfájást tapasztalok mennyek vissza meg azt is, hogy 2héten belül kiderül ha gyökérkezelni kell. Hát ma ahogy ettem egy zsömlét olyan szintű fájdalom lett az egész fogsoromba és gondolom ez még csak a kezdeti fájdalom lenne. Nem bírom a fájdalmat a szülés szerintem a fogfájáshoz piskóta. Nem szeretnék hetente fogaszatra járni érzestelenítő szurit kapni stb..Nem egyszerűbb ha kihúzzák? Az mennyire fájdalmas? Sajnos én nagyon parázos vagyok és ha fogászati szerszámok és hangok is kikeszítenek teljesen. Iszonyatosan szomorú vagyok mert szerintem a többi fogamnak is ez lesz a sorsa és én ezt nem bírom :( szóval melyik az fájdalom mentesebb kevesebb macerával járó művelet? Ha kihúznák utánna mire kell figyelni és lyuk lesz ott életem végéig a fogam helyén?
2022. dec. 10. 12:40
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Negatív sértő kommentektől kérlek kíméljetek
2022. dec. 10. 12:41
 2/11 A kérdező kommentje:
Ja azt hozzá tenném, hogy az ínnyem alá tört a fog
2022. dec. 10. 12:43
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha jól el lehet érzésteleníteni, akkor egyik sem fáj. Alapvetően a húzás a kevesebb macera. Akkor is ki lehet simán húzni, ha az ínyed alá tört. Azonban ha van lehetőség megmenteni gyökérkezeléssel, akkor ne húzasd ki. Ezt szakemberrel kell megbeszélned. A legjobb szakember megmenti a fogadat, sőt, az érzéstelenítő injekciót is úgy adja be, hogy azt sem érzed. Maximum egy kis feszítést. Igen, a húzás egyszerűbb, a gyökérkezelés több felvonásos műsor, de a fogaidra szükséged lenne még sokáig. Ha teheted, nézesd meg több dokival is, hogy mit javasolnak, menthető vagy sem.
2022. dec. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és ha kihúzzák, akkor lehet, hogy arrébb vándorolnak egy kicsit a fogaid. Attól függ, hogy hány éves vagy. És hogy esetleg azon az oldalon jön-e még ki bölcsességfogad. A kihúzott fogat szokták különféle módszerekkel megfelelően stabilan és esztétikusan is pótolni. Szóval ha nem akarod, akkor nem marad üresen a helye.
2022. dec. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
52%
Én megőrizném a gyökeret, a leírás alapján van rá mód.
2022. dec. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
95%

"fogászati szerszámok és hangok is kikeszítenek teljesen"

Van már altatásos fogászat és éber szedáció is.

2022. dec. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
55%
Ha érzéstelenítik egyik sem jár fájdalommal. A fogorvos tudja megmondani hogy a te esetedben melyik lenne a jobb megoldás, nyilván tudja hogy számodra mi a legcélravezetőbb. Semmiképp ne te akard megmondani neki hogy akkor húzza ki mert egyáltalán nem biztos hogy attól jobb lesz (nem sértésnek szántam). Illetve nem lesz életed végéig egy lyuk a fogad helyén, hiszen akkor az idősek már rágni sem tudnának
2022. dec. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha jól érzéstelenít akkor egyiknél sem érzel semmit. Nekem személy szerint a gyökérkezelt fogaimmal semmi pozitív tapasztalatom nem volt, csak pár hónap időhúzás volt, majd húzás volt a vége.(igaz nekem nagyon problémásak a fogaim, több műtét is szükséges volt már 30 éves korom alatt)
2022. dec. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó hát igen én is ettől félek, hogy csak felesleges időhúzás a gyökérkezelés és nem olcsó mulatság :/


6# mi az az éber szedáció?

2022. dec. 10. 16:36
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Éber altatás.

Elkabitanak de nem altatnak el. Magánklinikákon csináljak horribilis összegekért

2022. dec. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!