Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogfájás SOS! Mi lehet ez,...

Fogfájás SOS! Mi lehet ez, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Péntek reggel elkezdett fájni a fogam. Miért is ne, pénteken... Sajnos nagyon rossz foganyagot örököltem, szájhigéniámmal nincs gond, azon kívül, hogy dohányzom.

Sajnos szinte porlanak a fogaim. Sajnos ha szuvas, egyből törik. A fenti szemfogam melletti fogamat próbálták egy igen jó klinikán gyökérkezelni, minden rendben ment, már a végleges tömés jött volna, mikor letört. Azt hittem csak a tömés esett ki, mert ideiglenes volt, de aztán kiderült hogy letört a fogam is, és húzás -pótlás vár rám.

Alatta szintén (alul) a szemfogam mellett van egy fogam ami szuvas, nem tudom hogy simán tömni vagy gyökérkezelni is kell.

Pénteken úgy voltam vele délelőtt, hogy várok, az ünnepek után úgyis kihúzzák, lehet csak egy múló kis gyulladás... Délutánra megelégeltem, fel akartam keresni a magánrendelőt, de sajnos már 3kor bezártak, holott 8ig nyitva szoktak lenni...

Az a gond, hogy nem tudom elmondani, melyik fogam is fáj. Az egész jobb oldalam, nem tudom, hogy alul vagy felül, esetleg mindkettő...

Rendszeresen járok dokihoz, szóval nem kell a leszidás...

Este felkerestem idegességemben a fogorvosi ügyeletet, ahol annyit mondtak, hogy az alsó fogam még él (hideg vattával nagyon fájt), valószínű csak tömni kell... A felsőt meg valami vegyszerrel kipucolták a gyökércsatornákat, mondván, tuti az a baj hogy maradt bent ideiglenes tömés és ezért begyulladt... Egyébként, érzéstelenítés nélkül turkáltak benne, még vérzett is, de nem fájt különösebben a piszkálás.

Nem értem... Mi lehet ez? Miért nem tudom, melyik fáj? Koccantásra egyik sem érzékeny, a gyökérkezelt pláne nem. A hideg vizes öblögetés pár percre enyhíti a fájdalmat, de sajnos visszatér, alig tudok aludni. Elég sok (napi 5 gyógyszer kb) kellett hogy péntek-szombatot kibírjam, persze váltogattam a hatóanyagot és betartottam a kettő közti időket (apranax, diklofenák, metamizol, paracetamol). De utálok ennyi gyógyszert bevenni, így hajnal óta nem vettem. Ha folyamat öblögetek, kamilla tea, szájvíz, hidegvíz, így azóta nem vettem be gyógyszert, de a köztes időben akkor is fáj. Hétfőn nyilván irány a fogdoki, de addig is, mire számítsak? Olyan mintha az egyik oldalam teljesen fájna, nem tudom, pontosan mi.

Ínyem nem piros, nem látok semmi elváltozást. Ami tuti hogy mélyharapásom van, és csukott szájjal mégrosszabb.

Tanácsok?:( Nagyon félek, mit tudnak kezdeni így velem, és nem szeretnék ennyi gyógyszert.



2021. dec. 19. 13:25
 1/5 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy szeles idők voltak, nyáron szinte sosincs gyulladásom (nyilván akinek nincs rossz foga, mindegy, milyen az idő)... De lehet hogy huzattol fáj? Tudom orvosi értelemben nem létezik ez, de nekem bizonyítottan fül-fogfájást okoz, de ennyi idő alatt el szokott múlni ennyi gyulladáscsökkentő mellett... So9kszor sajnos lehúzott kocsiablakkal utazunk.
2021. dec. 19. 13:29
 2/5 anonim ***** válasza:
78%
Nem fogom ezt végigolvasni. Ezek a kérdések halál feleslegesek. Nincsen otthoni házi praktikum arra, hogy a helyzetet megold. Egy darabig fájdalomcsillapítókkal ki lehet bírni, de ennyi. Menj el fogorvoshoz mihamarabb.
2021. dec. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mindig mindenre a fogorvos a megoldás. Egy ideig ki tudod húzni fájdalomcsillapítóval, de csodák nincsenek. Igen, sajnos ez ilyen, ha megbetegszik valamelyik részünk, akkor az fájdalommal járhat, szerencse, hogy a fogászati fájdalom ritkán jár együtt halállal.


Írod, hogy nem kérsz leszidást, ezt most nem is annak szánom, hanem ténymegállapításnak. A szuvasodásnak fázisai vannak, szám szerint 5. Egy kezdődő, egy felszínes, egy közepesen mély, mély, és egy nagyon mély. Ami törik, az minimum közepesen mély, de inkább a 4. fázis. Ez azt jelenti, hogy nálad legalább az első 2 fázisnál nem lett detektálva és ellátva a fogad. Egy szuvasodás sosem egy éjszaka alatt alakul ki, hanem hosszú hosszú hónapok, vagy inkább évek kellenek hozzá. Értem, hogy szerinted ez csak és kizárólag a genetikának köszönhető, de azon mégis csak el kellene gondolkodni, hogy mégis miért akkor tűnik fel egy szuvasodás, amikor már törik mindenfelé? Aki rendszeresen jár fogorvoshoz (tehát minimum évente 1x, de ha saját bevallásod szerint is sz@rok a fogaid, akkor fél évente sem lenne túlzás), annak időben észreveszik, ha elindul valami és időben is kezelve van. Tehát 2 lehetőség maradt: vagy nagyon rosszul választottál szakembert, vagy nem jársz mégsem rendszeresen fogorvoshoz, most akarod rendbe hozatni őket, csak sajnos az nyilván nem megy csettintésre, sok év elhanyagolása nem javítható 1-2 találkozóval.

2021. dec. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Régen nem jártam sokat, ezt aláírom, ugyanis pánikszerűen félek tőle. És brutális hányingerem van bármivel is turkálnak a számban. Kisebb koromban nem volt pénzünk mindenféle hiperszuper magánklinikára, ahol még roszabb tapasztalatokat szereztem. Mire ide találtam, ez lett. Pedig nem iszom cukros szarokat, szájvíz, rágó, fogselyem és fogmosás.

Igen, képzeld, TB-s orvos tisztán emlékszem hogy egy óra alatt betömött 3-4 fogamat, na azok alatt szuvasodnak most. :) Illetve az alatt, mégis azt hogyan látnám??? Nem vagyok szakember. De már meglett a probléma, trepanálva lett. Egy bazinagy tömés volt, és semmi külső jele nem volt a szuvasságnak, de az orvos kocogtatással megállapította, hogy a tömés alatt szuvas. Remek, akkor az mégis hogy lett kipucolva? :) Ez nem hinném, hogy az én hibám, hogy kókány munkát végez sok f@szkalap, és utána én szívok kétszeresen miatta.

2021. dec. 21. 08:33
 5/5 A kérdező kommentje:
Ja még annyit, hogy nálam már elég korán törnek a fogak, szó szerint volt olyan hogy mire észrevettem hogy lukas, másnap letört belőle egy darab, és sok esetben a fogaim fájdalom nélkül haltak el, így abszolút nem tűnt fel. Az orvosom is megmondta, gyökérkezelés közben is azért tört le mert nagyon gyengék, porlanak. Ez van sajnos, van akinek a bőre szar, nekem az makulátlan. Nekem a fogaim a gyenge pontom.
2021. dec. 21. 08:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!