Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás után 72 óra elteltéve...

Foghúzás után 72 óra elteltével normális, ha nagyon fáj a helye?

Figyelt kérdés
Gyulladt gyökerű fogat húztak ki, alsó hetest. Húzás után fájt, de nem ennyire. Nincs bedagadva, nem vérzik, viszont a fülembe sugárzik a fájdalom. Mély lyukat nemigazán látok, szerintem benne van a vérdugó, felszíne ilyen sárgás fehér. Egészben kijött, genny nem volt. Mennyire kell aggódjak?

2022. dec. 10. 15:09
 1/6 anonim ***** válasza:
29%
Az erős fájdalom nem normális, érdemes lenne visszamenni vele a fogorvoshoz. Nekem is húzták már fogamat, de az első néhány órát leszámítva (amikor a helyi érzéstelenítés hatása elmúlt) nem voltak erős fájdalmaim.
2022. dec. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
42%

Nekem volt egyszer egy nagyon gyulladt fogam. Kihúzták, mikor elmúlt az injekció hatása bizony nekem is fájt kb 4-5 napig. Addig szedtem fájdalom csillapítót. Napi 1 cataflam elég volt. Te is vegyél be pár napig. Viszont ha egy hét után sem jobb menj vissza. Mert egy kollégámnak maradt bent szilánk és azért fájt, amíg az ki nem jött.

Az a kérdés hogy ugyanannyira elviselhetetlen a fájdalom mint amikor meg volt a fog vagy azért jóval gyengébb. Hogy érzed?

2022. dec. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nehéz kérdés, mert hol jobb, hol rosszabb. A foggal 5 hónapig szenvedtek az orvosok(kettő), nem akarták húzni, gyökérkezelték, de folyamatos fájással éltem, mire elegem lett és mondtam mostmár húzza ki a fenébe. Ugyanúgy a fülemre kisugárzott. Mellette sajnos meg nincs másik fog, ami fájna. Húzták bölcsességfogamat, szinte semmit nem éreztem utána, minimális fájdalom 1-2 napig.


Profi szájsebész húzta, le is ellenőrzött utána mindent. Mondta is hogy jól sikerült.

2022. dec. 10. 16:25
 4/6 anonim ***** válasza:
42%
Igen normális. Nekem pl bölcsességfogra még receptre kapható fájdalomcsillapítót is adtak. Anélkül nem bírtam volna ki.
2022. dec. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Most megnéztem, semmi gyulladást nem látok, de az egész fog helyet ilyen sárgás fehér anyag borítja. Tuti nem kajamaradék, gondolom ha genny lenne, akkor váladékozna is, ez inkább szilárdnak tűnik.
2022. dec. 10. 21:48
 6/6 A kérdező kommentje:
Vasárnap elmentem az ügyeletre, a doki megvizsgálta, azt mondta teljesen szépen gyógyul, nincs gyulladás, genny. Idő kell neki. Pedig most éjszaka is s fájdalomra keltem, 6. Napnál járok, nem gondoltam, hogy ez ennyire fájni fog.
2022. dec. 13. 03:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!