Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ez a fog még menthető lesz?

Ez a fog még menthető lesz?

Figyelt kérdés
Pár napja tömték, de szerintem gyulladt eléggé. Spontán fájdogál enyhén rövid ideig. Sajnos a tömés is olyan, hogy lóg a fog oldalán szinte, legalábbis annak az oldalnak a fele hiányzik. Azt mondta, hogy jó, hogy még maradt az alján amalgám, legalább az védi kicsit a pulpát. Nem adott szurit, és néha picit fájt, amikor fúrta. Gondolom ez legalább annyit jelent, hogy még nem halt el. Mivel ez az alsó hatos, gondolom mikroszkóppal és lokátorral lehetne jól megcsinálni. Ha kifizetem akkor gyökérkezelés után tudnak egy ilyenre koronát rakni és a helyén lehet szerintetek még egy ideig?

2022. dec. 11. 17:41
 1/2 anonim ***** válasza:
Hát én tuti nem hagynék vissza amalgámot sem másmilyen régi tömést, bármilyen szuvasodás lehet alatta, illetve tuti hogy rosszul zár. Valószínűleg a fogad még él, a gyökérkezelés pedig sok esetben elkerülhető, még nagyon mély szuvasodások és tömések esetén is, ha tudja az orvos mit és hogyan csináljon. Szóval szerintem egy sima töméscsere segítene ezen az érzékenységen.
2022. dec. 21. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi. Azóta már másik fogamért jobban izgulok. Amúgy meg gondolom egy onlay vagy overlay mégjobb lenne mint egy töméscsere.
2022. dec. 21. 14:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!