Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Felső ki nem nőtt bölcsességfo...

Felső ki nem nőtt bölcsességfog műtéttel (nem húzás), arcüreglebenyes zárása mellett, mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Olyan tapasztalatok leírása érdekel:


FELSŐ bölcsességfog, ami nem volt kinőve, így műtötték NEM húzták, végül az arcüreget is zárni kellett.



❗❗CSAK AZ ILYEN ESETEK ÉRDEKEKNEK ❗❗


Mennyi idő volt a műtét?

Utána meddig fájt? Mit és mennyit szedtél a fájdalomra?


Köszönöm!



2022. dec. 11. 19:36
 1/4 anonim ***** válasza:
91%

Hát, nekem a jobb felső hetes húzása volt tervben, csakogy annak a gyökere össze volt csontosodva a bölcsességfog gyökerével, és az arcüreggel is. Úgyhogy egy fog helyett kettő jött egyszerre, és az arcüregből is kiszakadt egy darab. Tehát az arcüreget nem csak lezárni hanem pótolni is kellett, és a nyálkahártyát is gyakorlatilag cafatokból kellet összerakni.



❗️❗️DE MIVEL AZ ILYENEK NEM ÉRDEKELNEK, NEM ÍROM LE❗️❗️

2022. dec. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

CT-n nem látszott előre, hogy egyben van a 2 fog?

Vagy nem is volt CT?

Csak, mert ha látszott, akkor az nem úgy van, h 2 jön egyszerre, hanem darabokban szedik ki. Így a leírásból az valószínűsíthető, hogy valami államis vagy legolcsóbb magán rendelőbe, CT nélkül csináltattad, nekiesett az orvos, hogy kihúzza és így sikerült.

Mert más esetbe látják a CT-n, h egyben van a 2 fog és úgy kezdenek bele, hogy "szétvágják" darabokra és úgy szedik ki.

Mondjuk az érdeklne, hogy aki ilyen pro volt, h hát húzta oszt gyűtt az egísz, az mivel pótolta az arcüregi csintot vagy lehet az már máshol volt.

Meg az is érdekelne, hogy milyen nyálkahártyát raktak össze cafatokból és milyen eljárás volt ez.


Az arcüreg persze a legtöbb felső pl. 7-8as fog össze lehet csontosodva. Ez általában nem szokott azzal járni, hogy szétszakítják az ember fejét, meg nem is egyedi, ez a gyakoribb inkább, mint, az, h nincs "összecsotosodva".

2022. dec. 11. 23:05
 3/4 anonim ***** válasza:
Gondoltam válaszolok a kérdésre, de aztán láttam, hogy csak a szokásos állami fogorvosnak a fikázására megy ki a játék, meg aki akkora szakértő, hogy tudja mikor és miért indokolt CBCT (és nem CT), annak nem tudom, mi újdonságot lehetne mesélni.
2022. dec. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mi?
2023. aug. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!