Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Eldonthetem milyen kezelést...

Eldonthetem milyen kezelést akarok a fogorvosnal?

Figyelt kérdés
Jövő héten megyek új fogorvoshoz maganba. Van egy nagyon csúnya rossz fogam, gondolom gyokerkezeli vagy húzza. Oké. Emellett fogkő leszedest is szeretnék. Ha csak ennyit akarok, akkor csak ennyit fog csinálni? Mármint a többi fogamhoz nem nyúl? Feheritest lehet csinaltatni így is, vagy van ennek megelozo kezelése? Lányos zavaromban elfelejtettem megkerdezni.

2022. dec. 14. 17:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak ennyit akarsz, akkor csak ennyit fog csinálni.
2022. dec. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Eldöntheted, velem is mindig megbeszéli a fogorvosom, mi fog történni, és mondtam már nemet bizonyos dolgokra.
2022. dec. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Visszautasítani kezelést van jogod. Tehát ha a fogorvos egy másik fogadat is betömné, akkor mondhatod azt (lehetőleg udvariasan), hogy nem szeretnéd.
2022. dec. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 NTBS ***** válasza:
Eldöntheted, de van-e értelme. Ő a szakember.
2022. dec. 15. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#4 ha pl vki nem tud azonnal százezreket kifizetni, mondhatja hogy most csak egy fogat tömjön be és következő hónapban a másikat…


Nekem vannak nem túl jó tapasztalataim is. Volt aki nem azt csinálta amit előtte mondott. Aztán persze helyrehozni már nem lehetett.

2022. dec. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Fogorvosként válaszolok

Bizonyos szintig igen, van beleszólása a betegnek. Például, ha több fogat kell kezelni, akkor én mindig megkérdezem ,hogy mivel folytassuk ma, van-e kérés. Ugyanígy fizetős munka esetén is mindig előre Tiszázzuk, hogy mit és mennyiért fogunk csinálni, és itt is kérheti a beteg, hogy most csak ezzel vagy azzal foglalkozzunk.

Amibe nincs beleszólás: ha előzetesen megbeszélt 30 perces kezelés helyett most egy annál jóval többet igénylőt szeretne. Mindig tudnom kell, hogy mennyi időt hagyjak ki, úgy vannak a betegek is berendelve. Az nem működik, hogy a megbeszélt tömés helyett gyorsan kell mégis a pótlás (aminek előkészítése legyen mondjuk másfél óra).

Amibe szintén nem szoktam belemenni: csak a látványos fogak megcsinálása úgy, hogy a hátulsó fogak között több húzni való is van. Ahol ilyen baktériumtenyészet van, ott a legjobb munka sem fog megállni a szájban és nem éri meg a pénzt az, hogy utána az illető vigye a rossz híremet, mert elöl ugyanúgy alászuvasodtak a fogai, persze azért, mert hátul amúgy mindegyik rossz. Ilyesmibe sem megyek bele, van egy fontossági sorrend és egy szakmai ajánlás, az alapvetően mindent felülbírál.

2022. dec. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Utolsó. De én eldonthetem, ha szeretném hogy húzza ki a fogam? Ha nem akarom gyokerkezelni?
2022. dec. 15. 15:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!