Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mikor ajánlott az amalgám...

Mikor ajánlott az amalgám töméseket kicserélni?

Figyelt kérdés

Van 2 régebbi amalgám tömésem, az egyik 8-9 éves másik pedig 15 év körüli. Nem mondanám, hogy panaszaiam vannak velük de néha azért előfordul, hogy érzékenyebbek. Korábban jártam már 2 fogorvosnál is de míg az egyik azt javasolta, hogy tanácsos lenne a csere addig a másik azt mondta, hogy nem látja indokoltnak a cserét. Azt azért hozzátenném, hogy a cserét magánorvos ajálotta, azt hogy nem kell cserélni pedig sztk-s doki mondta, szóval meglehett érteni mind a 2 indokát -> az egyiknek lehet a pénz kell a másik meg csak nem akart vele dolgozni…….

Csak abban az esetben tanácsos kicserélni ha rendszeres panaszok jelentkeznek? Vagy ennyi idő után ha nincsenek panaszok akkor is javasolt a csere?


2010. okt. 1. 11:47
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

minél hamarabb!

hosszú az oka, és több is van, de hidd el, minél hamarabb cseréltesd ki azokat (és nem a "mérgező volta miatt")!

2010. okt. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én is kicseréltettem-bár sztem még 1-2 maradt, de elsösorban esztétikai okok miatt. Meg volt rá pénzem akkor még.

Viszont azt vettem észre h. a fehértömések nem annyira tartósak :(

Bár az is igaz,nekem a gyerekfogászaton teljesen szétfurkálták a fogam,és szinte csak a tömés tartja.Ha kiesik rögtön be kell foltoztatni mert letörik és huzhatják ki. Azt meg nem szivesen veszi az ember..

2010. okt. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Csak akkor, ha alászuvasodik a fog. panaszmentesség esetén vétek lenne.

Egyébként meg: http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__fogak-szajapolas__11..

2010. okt. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Elöttem íróval értek egyet. Ha nincs semmi gond a foggal, ne cseréltesd ki! Nekem se volt baja a fogamnak. de a doki kitalálta, hogy cseréljük ki,mert hú de mérgező (érdekes, hogy még régebben senki nem halt bele) azóta meg piszkosul fáj, a gyönyörű,esztétikus, fehér töméses fogam. Inkább maradta volna a ronda, de panasz mentes amalgámtömés.
2010. okt. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem is volt egy amalgámom amivel semmi bajom nem volt, mégis kicseréltettem az esztétika miatt azóta fájt, gyökérkezelte, megint fájt kihúzták... ha nincs vele különösebb bajod szerintem hagyd így.
2010. okt. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Hallottam érveket pro és kontra de sajnos úgy isten igazából nem lettem okosabb :)

Azt nem értem, ha az esztétikusra azt mondják, hogy csak pár évet bír ki az amalgámmal szemben míg az amalgám évtizedeket is kibír és gondolom az esztétikus drágább is akkor minek használják ezt az anyagot fogászatban, meg ugye sokan azt is modják, hogy tévhit az amalgám mérgező hatása.... szóval tényleg nem tudom.....


Mindenesetre azért köszi, hogy időt fordítottatok rám. Dönteni sajnos nem tudok, hogy mi lenne a jó. Maximum feldobok egy pénzérmét és a sorsra bízom :)

2010. okt. 1. 15:38
 7/10 anonim ***** válasza:
Azért ennyire nem bonyolult a dolog:) Az aranyszabály: ha valami jó (jól működik), azt nem kell piszkálni.
2010. okt. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Azért mert az esztétikus tömésnek több előnye van, igaz kevésbé tartós.
2010. okt. 2. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Érdekes kérdés és jogos...

Állitólag nem egészséges, eüi problémákat okoz.Viszont még mindig tartósabb, mint a fehér tömések.Nekem amalgám már vagy 25 éve megvan, nem esett ki,tartja magát.A fehérek nagy része kiesett.

ha alászuvasodik,mindenképp cseréltetni kell!A hátsó rágófogakon elfér,a frontfogakon is elférne,de jobb a fehér esztétikailag.

Amugy azt nem értem, ha már ennyire kampányolnak az amalgám ellen, miért nem csinálnak az amalgámhoz hasonló erősségű,tartósságú fehér tömést??

Kérdésedre válaszolva: ha nem okoz semmilyen panaszt az amalgámtömésed,hagyd!Csak akkor cseréltesd ki, ha nagyon indokolt.

2010. okt. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem már nem kampányolnak az amalgán ellen, legalábbis nekem még egyetlen fogorvos sem javasolta a cserét, csak akkor ha már gond volt vele. Új tömésként már nyilván nem javasolják, mivel az ép fogból többet el kell távolítani és ha pótolni kell, akkor ki kell cserélni az egészet és nem lehet kiegészíteni.
2010. okt. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!