Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Belülről szürkülő fog vélhetőe...

Belülről szürkülő fog vélhetően menthető még?

Figyelt kérdés
Egy felső hetes fogról van szó. Mögötte van egy félig kibújt bölcsességfog. 2020 novemberében készült panoráma röntgenen nem látszódott gond. Egy magánrendelőben úgy négy éve azt mondták ki kéne azt szedni, aztán két éve egy másikban azt, hogy nem kell. Pár napja fedeztem fel, hogy a bölcsességből kitört egy darabb, az előtte lévőnek meg a bölcsesség felé néző oldala szürkül, a pofa felőli oldala normális színű. Panaszt amúgy nem igazán okoz, de szerintem egy jó nagy lyuk van benne :( Ha máshogy nem, gyökérkezeléssel még vélhetően menthető lehet, igaz? Január 12.-re van időpontom...akkor fogom tudni megmutatni. Nem bánnám, ha maradhatna, sajnos az ötös már hiányzik abból a sorból 44 évesen. Azt nyomorult bölcsességfogat nyílván mielőbb ki kell dobni onnan.
2022. dec. 19. 21:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Pontosan ezért kellett volna eltávolítani a bölcsességfogat.

Ha nincs ínyszint alá szuvasodva, vagy nem érinti a furkációt (gyökér elágazást), akkor elvileg menthető. Gyökérkezelés, majd csap és korona is bent van a pakliban. Bölcsességfogat pedig minél előbb el kell távolítani. A többit is, ha vannak.

2022. dec. 20. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi... Majd kiderül. Gondolom azért három hét most már nem olyan nagy idő. Az, hogy fájdalmat vagy ilyesmit nem okoz feltételezem nem rossz jel. Egy bölcsességfog van még, de az beállt a sorba normálisan nyolcadiknak.
2022. dec. 20. 10:58
 3/6 xp ali ***** válasza:
Az 1 lyuk lesz a 7esen ahol nem tudtad tisztítani. Lehet, h ki kell szedni a 8ast és a 7est megmentik.
2022. dec. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Van szerintem a hatos oldalán is:( Bízom benne, hogy megmaradnak még. Nem szeretnék felakasztható pótlás. Jó nagy barom voltam az biztos. Mondjuk a fogorvos szólhatott volna, hogy valami nem oké. Áprilisban, májusban gondolom járt arra, fogkövet szedett. Lehet rossz a szeme. De elvileg neki nem egy mobillal kell nézegetnie mint nekem. Mindegy január 2.-án bejelentkezem magánrendelőbe. Nem érdekel az ár. Persze most már 20 - 30 perc egy esti fogápolásom.
2022. dec. 27. 21:02
 5/6 xp ali ***** válasza:
Menj el fogihoz. Menthető.
2023. jan. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi. Megnézte ct-vel, aztán 5-10 perc alatt betömte.
2023. jan. 17. 20:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!