Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A maszek fogorvosodnál van...

A maszek fogorvosodnál van lehetőség a vizsgálat/kezelés előtt fogmosásra? Ad a rendelő fogkefét, fogkrémet ehhez?

Figyelt kérdés

2022. dec. 25. 13:57
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Több helyen van automata, ahol pici fogkefét árulnak fogkrémmel 200 Ft-ért, a mosdóban meg meg tudod mosni a fogad, akár ott vett, akár otthonról hozott fogkrémmel. Nem tudom, miért lenne alap, hogy mindenkinek adjanak fogkrémet, fogkefét, plusz figyrlmeztessék, hogy mosson fogat, vagy mi? A nőgyógyászos példa jó volt.
2022. dec. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Én csak egy újabb környezetszennyező szokást látok benne, ami mögött annyi indok van, hogy “hadd ne kelljen már a reggeli induláskor odafigyelnem a fogkefém elrakására, ha én csak munka után sietek majd fogászatra”.

Van egy lány, aki a tudatos szájápolás nevű oldalt vezeti, az ő betegeinek még poharat is vinni kell a vizitre (dentál higiénikus), így is elég nagy szeméttermelő szektor a fogászat. A kérdés alapján persze látom, hogy a magyar társadalom ettől - is - milyen messze van.

2022. dec. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg az az alap dolog, hogy viszem magammal a sajat cuccaimat es megmosom a fogam vagy meg a munkahelyen vagy mar a rendeloben🤷‍♀️

Most csak ezert venni fogkefet meg fogkremet? Minek? Ennyi nem megy? 🤣

Persze, nyilvan, lehetne, ilyen automatas megoldast en is lattam mar tobb helyen, de szerintem abszolut semmi megerolteto nincs abban, hogy reggel bevagom a taskamba a fogkefet meg fogkremet. De kinek mi.

2022. dec. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 Ypszilon1980 ***** válasza:
Szerintem jó a kérdés. Azért más a nőgyógyászat és a fogászat. Így nehéz jó időpontot találni fogorvoshoz, de meg lehet oldani mosdóban saját cuccokkal, csak ugye mi van, ha elfelejted vinni? Pl. nekem mikor megyek urológiára, ott is nehéz megoldani hogy menjek, próbálom úgy intézni, hogy hazamehessek előtte és le tudjak mosdani, de hát ugye mi van ha ez nem megoldható? Mondjuk a mai helyzetben eléggé nehezen tudom elképzelni, hogy sok olyan hely lenne, ahol adnak erre cuccokat és költenek erre, amikor még szappan sincs a wc-ben. De hát ki hogy gondolja. Fogászat ahová járok, ott vannak minta fogkrémek kirakva mindig, mosdóban meg tudod oldani, de fogkefe nincs. Alapvetően nekem nem is ez a legnagyobb gondom, mert ilyenkor viszek cuccokat magammal és munkahelyen megoldom, úgy megyek, de én alapvetően nem szeretek izzadva, vagy fürdés nélkül menni semmilyen orvoshoz.
2022. dec. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
50%

14-es,magan fogaszatrol volt szo, elhiheted, hogy ott van szappan a wc-ben. Es szerintem koltsegvetesbe is boven beleferne, nem kell aggodni, de ez nalunk valahogy nem szokas. Baj, nem baj, ez van.

Ha meg urologiara mesz, lehet venni intim torlokendot es a wc-ben megtorlod magad. Mi nok, akik evente minimum egyszer jarunk nogyogyaszhoz, szerinted hogy eljuk tul, ha nem tudunk hazamenni? 😂😂

Megoldas az van, mindenre, csak akarni kell.

2022. dec. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Magánorvoshoz járok, nála mindig van kitéve 2-3 bontatlan utazófogkefe és fogkrém is, ha szükséges. Egyébként viszek sajátot, illetve megmosom otthon is.
2022. dec. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Ahova korábban jártam, ott volt lehetőség. És a mosdóban voltak kirakva becsomagolva fogkefék, mini fogkrémek. Nem volt drága hely.


Én mondjuk viszem mindig a saját cuccaimat, ha kell, a pláza mosdójában is megmosom.

2022. dec. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Ahova én járok, ott is van kitéve. Gondolom ha valaki elfelejtene vinni, pedig ott kell fogat mosnia.
2022. dec. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
10%

Inekciót adnak-bele az inyedbe.

Mellesleg mi értelme van megmosni, ha ugyis kihúzzák és megy a kukűba.

Egyébként az illem ugy kivánja, hogy ne mócsingokkal teli rakodott búzlő szájjal menj oda, mert bunkónak néznek.

És nem is tévednek!

2022. dec. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!