Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogy zajlik egy gyökérkezelés?...

Hogy zajlik egy gyökérkezelés? Kellene nagy fájdalmat éreznem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Életemben először gyökérkezelik a bal hátsó rágófogamat. Ausztriaban elunk egyebkent tehat itt is járok fogaszatra. (Magyar doktorno van) ha ez szamitana.

Tehaz eloszor meg/kifurta a fogat erzestelenitovel akkor fajdalmat nrm nagyon ereztem,inkabb erzekenyseget. Aztan egy par hetig nyitva volt a fogam , majd vissza mentem es gyogytomest rakott bele. (Ezt 3x kell.megismetelni azt mondta) majd ezutan jon az állando tomes.

Gyogytomes elott fogottt valami vekony hegyes dolgot(?) Es azzal kaparaszott ott a fog gyokereknel en ugy ereztem mert nagyon erzekeny volt. Minel lejjebb vitte azt az eszkozt annal jobban fajt. Ma voltam 2. Gyogytomesen es most is megtette ezeket a lepeseket na de volt egy pont h sirni tudtam volna.. nagyon elesen belenyilalt a fogamba

Azt hozza teszem h az elso gyogytomes egy nagyobb resze kiessett es begyulladt a fog mert alamentek a bacik, ezt ki is tisztitotta. (Azt nem közölte egyebkent h ha kiesik a tomesem menjek vissza mert akkor begyulladhat ott a fog, csak most 2. Alkalommal mondta h ha megint kiesik menjem vissza azonnal..)

Meg van hatra 1 gyogytomesen meg a rendes de en nagyon felek most ezek utan..ma is gyomorgorccsel mentem

Illetve meg annyi nekem azt mondták h ilyenkor kiszedi az ideget...akkor miert fajt annyira? Ezt nem ertem.


Kerlek irjatok le nalatok h zajlott ez az egesz 🙂 bocsi,lehet hoszzu lett


2023. jan. 4. 16:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Két dolog lehet: egyrészt, ami teljesen normális, hogy ha a gyökértisztító tűvel a fog alatti ideghez ér, azt érzed. Azt nem szedik ki, csak ami a fogban van. Másrészt lehet, hogy nem sikerült tökéletesen eltávolítani az idegeket. Az én fogammal is jártak már úgy, hogy a többedik alkalommal is került elő belőle idegdarabka. Mivel érzékeny volt, nekem nem csak az első kezelés alkalmával érzéstelenítették.


Az is lehetne, hogy a fog körülötti szövet gyulladt, de olyankor inkább nyomásra érzékeny az én tapasztalatom szerint.

2023. jan. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem 2. vagy 3. Alkalommal nem adott érzéstelenítést se. De normális hogy érzéstelenítéssel is érzed.
2023. jan. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Elvileg ha nem súlyos a gyulladás akkor nem igazán fáj, sokan el is alszanak közben állítólag.
2023. jan. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!