Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelés után miért...

Gyökérkezelés után miért maradhat gyulladt a fog környéke ?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Gyökérkezelték a fogam,hosszas folyamat volt,mert gyulladás volt látható a panoráma rongenen. Azért mentem akkor orvoshoz mert csak hidegre érzékeny volt,előbb kaptam egy másik tömést,majd ugyanúgy érzékeny maradt és így jött a gyökérkezelés.

Viszont sikerült nagy nehezen letömni.

Nincs fájdalom,sem érzékenység,semmi de mégis látni továbbra is a gyulladást a panoráma röntgenen.

A Dr Nő azt mondta ne aggódjak nem lesz gond belőle.

Tényleg nem lehet gond az állandó gyulladásból ?

Hogy lehetne ezt a gyulladást megszüntetni?

Köszönöm szépen a segítséget.



2023. jan. 4. 20:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Mikroszkóppal csinálták, apex lokátorral beméregették a gyökér hosszát? Gondolom kell egy kis idő, hogy javuljon. Amúgy olyan hely is van, ahol pluszban lézeres kezelést is csinálnak a lézeren keresztül. Pesten pl. a delta dentnél. Van, hogy fél évig kezelik lézerrel a foggyökeret. Nekem vagy 14 évig nem tudták megszűntetni a gyulladást, ami melegre jelentkezett. Mondjuk azt soha nem mondták, hogy a röntgenen mit látnak. Csak, hogy mikroszkóp előtt, hagyományosan alig tudtak valamennyi gyökeret betömni, így 2016-ban harmadszor is kezelték.
2023. jan. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

És nem okozott gócot a gyulladás?

Annyira félek vmi bajom lesz hogy ott fenn áll a gyulladás...

2023. jan. 5. 08:06
 3/4 anonim ***** válasza:
Fogalmam sincs. Nem mondtak ilyesmit nekem soha. Elvileg pl. foltos hajhullást okozhat úgy tudom. Nos, 44 vagyok, az arcszőrzetem a kezdetek óta foltos, mióta megjelent. Az a dolog semmit nem változott a kezelésktől, szóval könnyen lehet, hogy nincs köze hozzá.
2023. jan. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 xp ali ***** válasza:
Akár 1 év is lehet, ha lassan gyógyul. Nyugi.
2023. febr. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!